X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kolejny atak sinic. Zamknięte są dwa nadmorskie kąpieliska

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 09:45
- Z powodu zakwitu sinic zamknięte są dwa nadmorskie kąpieliska w Karwi w woj. pomorskim - poinformował rano Główny Inspektorat Sanitarny. W województwie zachodniopomorskim kąpiel jest zabroniona w dwóch kąpieliskach śródlądowych.
Sanepid przypomina, że w razie obfitego zakwitu sinic zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody
Sanepid przypomina, że w razie obfitego zakwitu sinic zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wodyFoto: Shutterstock/Cheng Wei

sinice 1200.jpg
Sinice kwitną w Bałtyku. Sprawdź, gdzie nie wolno wejść do morza

Z powodu zakwitu sinic zamknięto kąpieliska: Karwia wejście nr 45 i Karwia wejście nr 43 - podał na stronie internetowej GIS. W woj. zachodniopomorskim wszystkie kąpieliska nadmorskie są otwarte.Kąpiel zabroniona jest natomiast w woj. zachodniopomorskim w dwóch kąpieliskach śródlądowych: w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim, gdzie nastąpił zakwit sinic, i Wodna Dolina w Koszalinie, z powodu wykrycia w wodzie zbyt dużej ilości bakterii (enterokoków).

pap_sinice1200.jpg
Sinice w Bałtyku. GIS: zamkniętych jest osiem nadmorskich kąpielisk

Apel o ostrożność. Stan wody może zmienić się w każdej chwili

Decyzję o dopuszczeniu lub nie kąpieli w danym miejscu podejmują wspólnie pracownicy Sanepidu i ratownicy, którzy na bieżąco obserwują wodę. We wszystkich zamkniętych kąpieliskach wywieszana jest czerwona flaga. Sanepid podkreśla, że stan wody w poszczególnych kąpieliskach w każdej chwili może się zmienić. Wiatr i prądy morskie mogą spowodować, że skupiska sinic się przemieszczą.


>>>Tutaj można znaleźć mapę z aktualnymi informacjami o stanie kąpielisk.

Sanepid przypomina na swoich stronach internetowych, że w razie obfitego zakwitu sinic zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W razie połknięcia wody z sinicami mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego: biegunka, wymioty i bóle brzucha.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prognoza IMGW: zagrożenie w Pomorskiem, wezbrania na Odrze

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 20:50
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadził drugi stopień zagrożenia hydrologicznego na Pomorzu, woda może przekroczyć stan ostrzegawczy na dolnej Wiśle i w ujściu rzeki. W najbliższych dniach wezbrania wystąpią również w dolnym biegu Odry. "To bardzo groźny żywioł" - podkreślono w komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kąpielisko nr 6 w Darłówku Zachodnim. Woda już bez bakterii, można się kąpać

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 12:00
Sanepid dopuścił do użytkowania kąpielisko nr 6 w Darłówku Zachodnim. Było ono zamknięte ze względu na przekroczenie normy bakterii Escherichia coli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sinice kwitną w Bałtyku. Sprawdź, gdzie nie wolno wejść do morza

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 14:47
Zamknięta jest większość nadmorskich kąpielisk w Trójmieście, w tym wszystkie w Gdyni. Kąpiel uniemożliwia zakwit sinic. W Gdańsku do wody można wejść w trzech miejscach na Wyspie Sobieszewskiej, a w Sopocie – w czterech lokalizacjach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sinice odpuściły. Pięć nadmorskich kąpielisk ponownie otwartych

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 12:02
Wszystkie nadmorskie kąpieliska są otwarte. Jeszcze rano, jak informował Główny Inspektorat Sanitarny, pięć z nich było zamkniętych - cztery z powodu zakwitu sinic, a jedno ze względu na podwyższoną ilość bakterii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sinice w Bałtyku. GIS: zamkniętych jest osiem nadmorskich kąpielisk

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 09:42
W czwartek około południa, z powodu zakwitów sinic, które pojawiły się w przybrzeżnej wodzie, nieczynnych jest osiem nadmorskich kąpielisk: sześć w Darłówku i dwie w Karwii. Zakaz kąpieli obowiązuje także nad trzema jeziorami w woj. zachodniopomorskim.
rozwiń zwiń