X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Jan Grabiec: we wtorek spotkanie opozycji w sprawie wspólnych kandydatów do Senatu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 13:57
We wtorek ma dojść do spotkana opozycyjnych klubów parlamentarnych w sprawie wspólnych kandydatów w wyborach do Senatu, zapowiedział Jan Grabiec, rzecznik PO. Ma to zwiększyć szanse opozycji na zdobycie większości w wyższej izbie parlamentu.
Jan Grabiec
Jan GrabiecFoto: PR24/MR

We wtorek odbędzie się spotkanie przedstawicieli opozycyjnych klubów parlamentarnych w sprawie wspólnych kandydatów w wyborach do Senatu. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej w Sejmie rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej Jan Grabiec.

Kolejne 7 zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego trafiło do PKW
wybory free wybory polska free 1200.jpg
Kolejne 7 zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego trafiło do PKW

Wspólni kandydaci opozycji w wyborach do Senatu? Będzie spotkanie

Ugrupowania opozycyjne od kilku miesięcy zapowiadają, że w wyborach do Senatu chciałyby wystawić wspólnych kandydatów. Ma to sprawić, że opozycja będzie w stanie odebrać Prawu i Sprawiedliwości większość w izbie wyższej parlamentu.

W związku z podziałem opozycji na kilka bloków wydawało się, że do rozmów w sprawie wspólnych kandydatów do Senatu nie dojdzie. Teraz jednak pojawiła się informacja, że próby stworzenia wspólnego frontu zostaną podjęte.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Paweł Kukiz: wspólne listy z PSL to zupełnie nowe otwarcie

Powiedział o tym rzecznik PO Jan Grabiec. Polityk dodał, że celem rozmów ma być powstanie silnego bloku kandydatów do Senatu po to, aby komitety opozycyjne nie odbierały sobie głosów.

Prócz ugrupowań sejmowych do rozmów zasiąść ma także opozycja pozaparlamentarna. Jan Grabiec zapowiedział udział rozmowach także przedstawicieli SLD, Wiosny, Partii Razem, PSL i Bezpartyjnych Samorządowców. Spotkanie planowane jest około południa.

Wybory do Sejmu i Senatu w Polsce

Wiadomo już, że w wyborach do Sejmu największe środowiska polityczne w Polsce będą szły podzielone na kilka bloków. Rządząca Zjednoczona Prawica startuje pod szyldem PiS, Platforma Obywatelska wraz z Nowoczesną, Inicjatywą Polską i Zielonymi tworzy Koalicję Obywatelską.

Prócz tego lewicowe ugrupowania SLD, Wiosna i Razem tworzą wspólny blok lewicowy, zaś ugrupowanie Kukiz'15 startuje z PSL na wspólnych listach.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] PKW zarejestrowała 6 komitetów wyborczych. KW Lewica ma usunąć wady

Pomimo prób nie udało się stworzyć jednego szerokiego komitetu całej opozycji na wzór Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. Fiasko rozmów koalicyjnych wszystkich środowisk opozycyjnych stawiał pod znakiem zapytania możliwość wystawienia wspólnych kandydatów do Senatu.

Warto wspomnieć, że wybory do izby wyższej parlamentu odbywają się w okręgach jednomandatowych, toteż wspólni kandydaci całej opozycji w danym okręgu mają większą szansę na poparcie, niż w sytuacji większej liczby kandydatów.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Krupka: kandydatów opozycji do Senatu łączy niewiarygodność

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 10:00
Ugrupowania opozycyjne chcą stworzyć pakt, który zakłada, że nie będą wystawiały przeciwko sobie kandydatów do Senatu. - Tych wszystkich, którzy zamierzają razem wystawić się do Senatu łączy niewiarygodność - oceniła Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat za nowelizacją Kodeksu wyborczego i ustawą o cenach prądu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 16:52
Zakończyło się 83. posiedzenie Senatu. Izba uchwaliła dziś bez poprawek między innymi nowelizację Kodeksu wyborczego czy ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Czerwiński (PO): trwają rozmowy na temat wspólnych kandydatów opozycji do Senatu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 12:29
– Scenariusz dotyczący wspólnych kandydatów opozycji w wyborach do Senatu jest wciąż możliwy. Pomysł ten wymaga rozważenia i omówienia pewnych szczegółów – powiedział Andrzej Czerwiński, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. – Rozmowy są skomplikowane – dodał.
rozwiń zwiń