X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rzecznik KEP: podżeganie do nienawiści nie mieści się w kanonach europejskiej cywilizacji

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 20:02
Oświadczenie Konferencji Episkopatu Polski to reakcja na sobotnie zajścia w Poznaniu podczas wyborów "Mr Gay Poland 2019" w klubie Punto. Na zdjęciach z imprezy widać, jak przebrany za kobietę mężczyzna "podrzyna gardło" dmuchanej postaci z wizerunkiem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. 
Audio
  • Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik: podżeganie do nienawiści wobec jakiegokolwiek człowieka nie mieści się kanonach europejskiej cywilizacji (IAR)
Ks. Paweł Rytel-Andrianik
Ks. Paweł Rytel-AndrianikFoto: TWITTER.COM/EpiskopatNews

Rzecznik Episkopatu napisał w oświadczeniu, że biskupi "z przykrością przyjęli informację o manifestacji nienawiści, jaka miała miejsce w jednym z poznańskich klubów". Podkreślił, że "podżeganie do nienawiści i aktów przemocy wobec jakiegokolwiek człowieka, niezależnie od jego pozycji w społeczeństwie (...) w każdym wrażliwym człowieku budzi jedynie niesmak i oburzenie".

kukła 663 f.jpg
Symulowanie zabójstwa abp. Marka Jędraszewskiego. Jest reakcja Adama Bodnara

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik przypomniał o głośnej sprawie spalenia kukły Judasza. Zauważył, że choć kukła Judasza nie przedstawia żywej osoby, a cały obrzęd jest jedynie symbolicznym napiętnowaniem cechy, jaką jest zdrada, Kościół sprzeciwia się tej praktyce. Rzecznik KEP przypomniał o wydanym w związku ze sprawą oświadczeniu biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej Rafała Markowskiego, w którym czytamy, że "Kościół jednoznacznie wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka".


Ataki na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego mają związek z kontrowersjami, które wywołały jego słowa wypowiedziane w homilii mszy św. w intencji Powstańców, odprawionej w Bazylice Mariackiej w ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

W kazaniu metropolita krakowski podkreślił, że z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska, na którą trzeba było długo czekać. "Czerwona zaraza na szczęście już nie chodzi po naszej ziemi, co wcale nie znaczy, co nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa" - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski. 

W obronie hierarchy stanął episkopat Polski, naukowcy i wierni. Wyrazy poparcia przekazali biskupi czescy, słowaccy i węgierscy. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Symulowanie zabójstwa abp. Marka Jędraszewskiego. Jest reakcja Adama Bodnara

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 19:27
- Trudno mi znaleźć uzasadnienie dla tego typu działań promujących przemoc, szczególnie pod płaszczykiem wolności artystycznej – ocenił Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, odnosząc się do symulowania zabójstwa abp. Marka Jędraszewskiego podczas występu drag queen. Zapowiedział też, że z urzędu zajmie się sprawą. 
rozwiń zwiń