X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Anna Maria Żukowska (Lewica): sędzia nie powinien szkalować innych sędziów

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 18:56
– Sędziowie nie są nadludźmi i nie wolno im wszystkiego. Też popełniają błędy, z których powinni być rozliczani – powiedziała Anna Maria Żukowska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, rzeczniczka prasowa Lewicy. – Środowisko sędziowskie nie jest pozbawione czarnych owiec. Zdarzają się tam sytuacje, które są naganne – dodała.
Audio
  • 22.08.19 Anna Maria Żukowska: zachowania w stylu sędziego Piebiaka są naganne.

"Za każdym razem, jeśli w przyszłości dojdzie do mnie informacja, że którykolwiek z sędziów, z jakiejkolwiek byłby strony, mógł uczestniczyć w tego rodzaju procederze, zawsze będę działał tak samo stanowczo" – stwierdził Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Odniósł się w ten sposób do sprawy wiceministra Łukasza Piebiaka i pracującego w ministerstwie sędziego Jakuba Iwańca, którzy mieli koordynować zorganizowany hejt wobec sędziów, którzy krytykowali zmiany w sądownictwie wprowadzane przez obecny rząd.

M_Suski1.jpg
Marek Suski: nie zrezygnujemy z połączonych funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego

– Zbigniew Ziobro powinien poczuć się odpowiedzialny za zaistniałą sytuację. Nie jest przecież tak, że wiceminister w ministerstwie jest osobnym bytem i nie ma nad nim nadzoru. Przełożony musi domagać się od podwładnych raportów z podejmowanych działań, co pozwoliłoby mu na kontrolowanie ich pracy. Prowadzone jest postępowanie sprawdzające w związku z zaistniałą sytuacją i mam nadzieję, że doprowadzi ono do tego, iż minister lepiej będzie zarządzał swoimi pracownikami – zaznaczyła Anna Maria Żukowska.

"Sędziowie nie są nadludźmi, nie wolno im wszystkiego"

Rozmówczyni Polskiego Radia 24 podkreśliła, że sędzia musi zachowywać się tak, by nie uchybiać swoim postępowaniem godności jego urzędu, który jest urzędem zaufania publicznego. Członkini SLD ma również wątpliwości czy Łukasz Piebiak powinien nadal działać w środowisku sędziowskim.

– Czy przytoczone przez Onet wpisy licują z godnością sędziego? Przecież pan Piebiak po odejściu z ministerstwa wróci do zawodu sędziego i będzie orzekał w sądzie powszechnym. Zachowania, tak jak w przytoczonym przypadku, są niegodne. Sędzia nie powinien podejmować działań polegających na szkalowaniu innych sędziów i "podkładaniu im świni". (…) Sędziowie nie są nadludźmi, nie wolno im wszystkiego. Też popełniają błędy i powinni być z nich rozliczani – wskazała.

Czarne owce w środowisku sędziowskim

piebiak pap 1200.jpg
Łukasz Piebiak podał się do dymisji. "W poczuciu odpowiedzialności"

Anna Maria Żukowska dodała, że środowisko sędziowskie "nie jest pozbawione czarnych owiec. Zdarzają się tam sytuacje, które są naganne".

Wiceminister Łukasz Piebiak podał się do dymisji, natomiast decyzją Zbigniewa Ziobry Jakubowi Iwańcowi została skrócona delegacja do ministerstwa sprawiedliwości, co jest równoznaczne z tym, że przestał on pracować w resorcie.   

Z Anną Marią Żukowską rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 22.08.2019

Godzina emisji: 17:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata poranka. "Jedna pani to nie farma trolli"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 09:45
Nie milkną echa po dymisji wiceministra sprawiedliwości. Tomasz Sakiewicz jest zdania, że mówiło się o "farmie trolli" w resorcie, "a jest jedna pani", Tomasz Żółciak pyta o polityczną odpowiedzialność Zbigniewa Ziobro, a Miłosz Lodowski uważa, że sprawa pozwala nam "zobaczyć jak wygląda walka o władzę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Milewski: prezes Sądu Najwyższego nie może mieć politycznych żądań

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 16:53
- Chciałbym żyć w Polsce, w której sędziowie nie są politykami i nie mają politycznych żądań. To prawdziwe, demokratyczne i europejskie standardy państwa prawa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Daniel Milewski z Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń