X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: dogonimy kraje Europy Zachodniej

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 16:53
- Obyśmy za kilka, kilkanaście lat dogonili te kraje na Zachodzie Europy, które jeszcze do niedawna wydawało się, że są nieosiągalne. Na pewno tam dojdziemy - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie).
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Występując w trakcie imprezy dożynkowej w dąbrowskim Parku Hallera, premier nawiązał do przemysłowego charakteru miasta, w którym jednak rozległe peryferyjne dzielnice mają charakter rolniczy.

- Tak się tu wszystko splata – i wieś z miastem i wszystkie różne części gospodarki ze sobą. Tak patrzymy na tę naszą rzeczywistość, że Polska musi być jedna - ocenił.

Podziękowania premiera

Jak zaznaczył, w Dąbrowie Górniczej zobaczył wspaniałe rękodzieło i wyroby kultury ludowej, zagłębiowskiej, śląskiej. Podziękował przy tym ich twórcom. Ocenił, że gdy wyjdzie się z biura, zostawiając telefon i telewizor i spoglądając innemu człowiekowi w oczy - "lepiej można się wsłuchać w drugiego człowieka".

- Dziękuję za połącznie tradycji dożynkowej w tym wspaniałym górniczym mieście, gdzie wprawdzie kopalnia zamknięta, ale wiem, jakie tradycje tutaj są. Wszystko to ma służyć przyszłości. Nie chcę tutaj mówić o konkretach politycznych, bo jesteśmy na pięknym święcie dożynkowym - mówił szef rządu w Dąbrowie Górniczej.

morawiecki pap 1200.jpg
Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Chorzowa w Parku Śląskim

- Cieszę się, że tak pięknie łączycie państwo przeszłość, tradycję górniczą z tym, co wszystkim nam się na pewno marzy, lepszą, dostatnią, bardziej zasobną Polską - dodał.

Morawiecki życzył też, aby Polska za kilka, kilkanaście lat dogoniła zachodnie kraje Europy. - Jeszcze do niedawna wydawało nam, się, że ten poziom jest nieosiągalny. Zapewniam jednak, że na pewno tam dojdziemy, tego państwu życzę, tego Polsce życzę - podsumował szef rządu.

wybory głosowanie sondaż 1200 shutt.jpg
Sondaż: samodzielna większość PiS. Znaczny wzrost notowań lewicy

Wizyta w Katowicach

Wcześniej szef rządu podpisał z prezydentem Katowic Marcinem Krupą list intencyjny ws. budowy, wyposażenia i utrzymania Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki oraz Centrum Nauki w Katowicach.

Kolejne punkty niedzielnej wizyty premiera w woj. śląskim zaplanował komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Były to: udział szefa rządu w "Gwarkach" – święcie Tarnowskich Gór, spacer po Parku Śląskim w Chorzowie oraz udział w dożynkach miejskich w Dąbrowie Górniczej. We wszystkich tych punktach premierowi towarzyszyła m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Dożynki miejskie w Dąbrowie Górniczej otworzył w niedzielę gospodarz miasta prezydent Marcin Bazylak, wybrany z komitetu SLD Lewica Razem. Po nim podziękowania za pracę i życzenia składali m.in. miejscowi parlamentarzyści, wśród nich posłanka Beata Małecka-Libera (PO) oraz Ewa Malik, Robert Warwas i Waldemar Andzel (PiS).

Jak akcentowali organizatorzy dożynek, choć Dąbrowa Górnicza jest kojarzona przede wszystkim z przemysłem (swój największy zakład w Polsce, dawną Hutę Katowice, ma tam koncern ArcelorMittal Poland), rolnictwem zajmują się dzielnice peryferyjne. W tym roku za organizację w mieście imprez ludowych i folklorystycznych odpowiada dzielnica Ujejsce.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Chorzowa w Parku Śląskim

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 15:56
Mateusz Morawiecki odwiedził w niedzielę Park Śląski w Chorzowie. Premier rozmawiał z mieszkańcami centralnej części woj. Śląskiego m.in. o ubezpieczeniach społecznych, wysokości emerytur i ochronie zdrowia.
rozwiń zwiń