X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Akcja "Polska pod Krzyżem". Łączność duchową zapewnia Bazylika Grobu Pańskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 16:14
Coraz więcej diecezji w Polsce włącza się w modlitwę planowaną w ramach akcji "Polska pod Krzyżem" - przekazali organizatorzy wydarzenia. O łączności duchowej zapewnia Kalwaria i Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie, gdzie 14 września o godzinie 15.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji wydarzenia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

- Myślę, że to jest ważne, abyśmy tu w Bazylice Grobu Pańskiego, niespełna 30 metrów od Kalwarii, gdzie Jezus umarł, gdzie się wypełniło odkupienie świata przez krzyż i zmartwychwstanie Jezusa, włączyli się duchowo w modlitwę - powiedział w rozmowie z organizatorami franciszkanin, ojciec Zacheusz Drążek, który od sześciu lat służy w Bazylice Bożego Grobu w Jerozolimie. Wystąpił on z propozycją duchowej łączności tego miejsca z wydarzeniem "Polska pod Krzyżem".

Zobacz także
rozaniec-pap-archiwum-1200.jpg
"Różaniec do granic" doczeka się kontynuacji. "Polska pod krzyżem" już 14 września

Kolejne diecezje dołączają do akcji "Polska pod Krzyżem"

Wczoraj do spotkania duchowego dołączyła Archidiecezja Krakowska. - Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa - wzywał metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski w komunikacie, który został odczytany we wszystkich kościołach i parafiach archidiecezji krakowskiej.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Polska pod Krzyżem: cały ból i cierpienie można zostawić Chrystusowi

Jeden z organizatorów spotkania "Polska pod Krzyżem" Maciej Bodasiński podkreślił, że widać wyraźne poruszenie w sercach biskupów i wiernych w całej Polsce, a organizacja modlitwy pod krzyżem nabiera ogromnego tempa. - Na naszej stronie internetowej, w ciągu czterech dni, przybyło ponad 100 kolejnych miejsc modlitwy - podkreślił Maciej Bodasiński.

Spotkanie modlitewne odbędzie się w najbliższą sobotę - 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem. W miejscu tym - jak przypomniał metropolita krakowski - 7 czerwca 1991 roku Jan Paweł II odprawił mszę świętą dla tysięcy pielgrzymów.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyje abp Bolesław Pylak, były metropolita lubelski, najstarszy polski biskup

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 15:14
W Lublinie zmarł arcybiskup senior Bolesław Pylak, biskup lubelski w latach 1975-1997, miał 97 lat. Był najstarszym polskim biskupem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bp Mendyk: skutki edukacji seksualnej na Zachodzie są przerażające

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 06:55
Rodzice muszą wiedzieć, czego uczy się ich dzieci, kto prowadzi zajęcia, jakie ma do tego przygotowanie i kompetencje – podkreślił w wywiadzie dla PAP przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP bp Marek Mendyk. - Chodzi o kontrolę rodzicielską - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prymas na Jasnej Górze: zaprzestańmy bratobójczych waśni i podsycania podziałów

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 14:12
– Zaprzestańmy tych bratobójczych waśni. Zaprzestańmy podsycania sporów i podziałów. Nie prowokujmy jedni drugich. Na nienawiść i pogardę odpowiedzmy miłością, odpowiedzmy naszą wiernością Chrystusowej Ewangelii – mówił na Jasnej Górze prymas Polski abp Wojciech Polak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biskup Polowy Józef Guzdek: ludzkość nie ma przyszłości, jeśli odrzuci Boga i Dekalog

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 16:24
- Ludzkość nie ma przyszłości, jeśli odrzuci Boga i zasady Dekalogu - podkreślił biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek podczas mszy św. sprawowanej w niedzielę w warszawskiej katedrze polowej w intencji pokoju w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
rozwiń zwiń