X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Premier: podnoszenie płacy minimalnej to zjawisko realne i korzystne dla pracowników

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 12:49
- Nigdy wcześniej nie doprowadzono do takiego wzrostu płac. To jest nasze świadome założenie - wsparcie rodzin nie tylko od strony polityki społecznej, ale również pracy i płacy - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji PiS w Łodzi.
Audio
  • Mateusz Morawiecki: płace będą podnoszone szybciej (IAR)
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Roman Zawistowski

1200_Szydło_PAP.jpg
Beata Szydło: zaufaliśmy Polakom, tak jak oni zaufali nam.
  • Szef rządu podkreślił, że podnoszenie płacy minimalnej to zjawisko "realne i korzystne"
  • Premier skrytykował neoliberalizm gospodarczy i podkreślił, że "nie ma państwa, które odniosłoby sukces bez pewnej ingerencji"
  • Mateusz Morawiecki zapewnił, że "nigdy wcześniej nie doprowadzono do takiego wzrostu płac"
  • Podczas swojego wystąpienia szef rządu zaznaczył, że "rząd Prawa i Sprawiedliwośi docenia rodzinę i pracę kobiety"

Szef rządu odniósł się do zarzutów opozycji. - Podnoszenie płacy minimalnej nie jest nierealne i absurdalne, jak mówi PO, to jest zjawisko realne i korzystne dla pracowników - zaznaczył. Mateusz Morawiecki podkreślił, że w polityce gospodarczej rządu PiS w mijającej kadencji, jednym z priorytetów były nie tylko transfery społeczne, ale też przyciąganie inwestycji, tworzenie miejsc pracy, zmniejszanie bezrobocia.

Premier krytykował także neoliberalizm gospodarczy. - Nie ma takiego państwa, które odniosłoby dzisiaj sukces bez inteligentnej ręki państwa - mówił szef rządu. W tym kontekście M. Morawiecki zaznaczył, że w minionych 4 latach wynagrodzenia wzrosły w wartościach realnych o ponad 20 proc.

Idea podnoszenia płac

- Nigdy wcześniej nie doprowadzono do takiego wzrostu płac. To jest nasze świadome założenie - wsparcie rodzin nie tylko od strony polityki społecznej, ale również pracy i płacy, jak najbardziej godnej płacy. Stąd też jest idea podnoszenia płacy minimalnej w cyklu szybszym, niż do tej pory - mówił M. Morawiecki.

mid-19914068.jpg
Jarosław Kaczyński: potrzebujemy państwa nastawionego na budowę dobrobytu

Szef rządu mówił o zachodzie i próbie "demontażu rodziny". - Na zachodzie coraz częściej mówi się tym, że praca kobiet jest niedoinwestowana - ta praca obejmująca również pracę kobiety w rodzinie, że jest niedopłacona, niedowartościowana. I odpowiedzią na te skądinąd słuszną konstatację jest to, żeby rozmontować rodzinę. Wszystkie te programy arodzinne, które nie służą rodzinie, one są uderzeniem w pewien model, cywilizacyjny model chrześcijański, ale przecież nie tylko - powiedział premier.

Według niego odpowiedzią PiS "na tę skądinąd słuszną obserwację jest docenienie rodzin i pracy kobiety" i "zapewnienie pełnej równości płacowej i warunków pomiędzy kobietami i mężczyznami miejscu pracy".

"Musi być przyszłość nad Polską"

Jak podkreślił szef rządu, PiS "wierzy bardzo mocno, że w modelu DINC (double income, no children) nie ma przyszłości dla społeczeństw". Podkreślał, że przy takim modelu następuje zupełnie inny sposób realizacji życia społecznego, polegający m.in. na "przyjmowaniu milionów imigrantów" i "nie ma przyszłości dla społeczeństw, bo nie ma innych pokoleń". - Musi być przyszłość przed Polską, a ona jest tylko wtedy, gdy jest przyszłość polskich rodzin, rodzin z dziećmi, docenianych, właśnie poprzez program 500+" - oświadczył M. Morawiecki.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PiS wyklucza koalicję parlamentarną z Konfederacją. "Nie ma o czym mówić"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 10:02
- Nie ma o czym mówić - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do pytania, czy jego partia może wejść w koalicję parlamentarną z Konfederacją. - To jest formacja, łagodnie mówiąc, prorosyjska, a my jesteśmy formacją prozachodnią - podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS rusza z kampanią wyborczą. Zaplanowano szereg spotkań z premierem

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 06:46
Premier Mateusz Morawiecki konferencją na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie rozpocznie objazd kraju przed wyborami parlamentarnymi. Wystąpienie szefa rządu rozpocznie się o godzinie 11.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Morawiecki: potrafimy łamać szklane sufity rozwoju i myśleć o nim odpowiedzialnie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 09:20
– Mamy dziś najniższe bezrobocie w ostatnim 30-leciu. Potrafimy łamać szklane sufity rozwoju i myśleć o nim odpowiedzialnie. Rozsądna i kompleksowa polityka wzrostu nigdy nie jest dogmatyczna – powiedział Polskiej Agencji Prasowej premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń