X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Święto plonów w Spale. Trwają Dożynki Prezydenckie

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 13:17
Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział we Mszy Św. odprawionej w Kaplicy Polowej AK w Spale. Po nabożeństwie para prezydencka przeszła na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie zaplanowana jest ceremonia dożynkowa.
Audio
  • Para prezydencka weźmie udział w dożynkach w Spale - A. Jasik (IAR)
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda oraz prezydent RP Andrzej Duda
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda oraz prezydent RP Andrzej DudaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

pap andrzej duda zieleniewo 1200.jpg
Prezydent: dzięki rolnikom i ich pracy Polska jest bezpieczna

Po nabożeństwie para prezydencka - wraz z korowodem dożynkowym w strojach ludowych z różnych regionów Polski - przeszła na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie zaplanowana jest ceremonia dożynkowa w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz wystąpienie Andrzeja Dudy.

Po części oficjalnej prezydent odwiedzi rozstawione na spalskim stadionie Miasteczko Regionów, w którym swoje zwyczaje, regionalne specjalności i kulturę prezentuje każde z 16 województw.

Dożynkowe atrakcje - kiermasze i występy - będą trwać przez całą niedzielę, a ich zwieńczeniem będzie wieczorny plenerowy koncert muzyki disco.

Tradycja Dożynek Prezydenckich

Tradycja Dożynek Prezydenckich sięga 1927 roku, kiedy w II Rzeczpospolitej Ignacy Mościcki zorganizował ogólnopolskie święto rolników. Do Spały przybyło wówczas 10 tysięcy gości. W okresie międzywojennym ta znana miejscowość wypoczynkowa była letnią siedzibą prezydentów RP. Na potrzeby uroczystości w 1928 zbudowano tam stadion, a potem halę sportową na 38 tysięcy osób.

Coroczne dożynki ogólnopaństwowe odbywały się w Spale do 1938 roku. Do tradycji tej powrócił w 2000 roku Aleksander Kwaśniewski. W późniejszym okresie, w latach 2006-2008, dożynki w Spale miały charakter regionalny. W 2009 roku prezydent Lech Kaczyński powrócił do tradycji dożynek prezydenckich. Kontynuował ją Bronisław Komorowski, a od 2015 roku - Andrzej Duda.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda: władza wreszcie troszczy się o polskiego rolnika

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 16:29
- Dzisiaj mamy wreszcie przy władzy ludzi, którzy rzeczywiście troszczą się o polskiego rolnika - podkreślił w niedzielę prezydent Andrzej Duda w Spale, gdzie wziął udział w uroczystościach dożynkowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

42. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach. Prezydent: dzięki rolnikom i ich pracy Polska jest bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 16:04
Polska ma zapewnione bezpieczeństwo żywnościowe. - Jesteśmy pod tym względem krajem i społeczeństwem absolutnie samowystarczalnym - mówił w Skierniewicach prezydent Andrzej Duda. Para prezydencka wzięła tam udział w 42. Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw. 
rozwiń zwiń