X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Paragon hańby". Dyrektor CZD: pacjenci wykorzystywani w kampanii

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 18:56
 - Jest nam przykro, że pacjenci są wykorzystywani w debacie politycznej – powiedział dyr. Centrum Zdrowia Dziecka dr Marek Migdał, komentując sprawę pokazanego przez Borysa Budkę (PO) paragonu za lek. Poinformował również, że mama wysłała do dyrekcji CZD mejla, w którym wyraża oburzenie włączeniem historii jej dziecka do kampanii wyborczej.
Dyrektor CZD Marek Migdał
Dyrektor CZD Marek Migdał Foto: Mateusz Grochocki/East News

Borys Budka opublikował na Twitterze post: "Oto paragon hańby tego rządu. Ponad 2000 zł dla dziecka po przeszczepie, które rodzice muszą wydać tylko dlatego, że ten rząd zamiast dofinansować służbę zdrowia woli wydawać na nagrody dla swoich ministrów". Budka przedstawił ten paragon także podczas debaty w TVP we wtorek wieczorem.

Projekt bez tytułu 12000.jpg
Wpadka Borysa Budki podczas debaty przedwyborczej. Chodzi o paragon z apteki

- Jest nam przykro, że to, czym się zajmujemy na co dzień, czyli leczenie pacjentów, jest wykorzystywane w debacie politycznej – powiedział dyr. Centrum Zdrowia Dziecka dr n. med. Marek Migdał.

"Żałuję, że zostałam wciągnięta w przedwyborczą grę polityków"

Poinformował, że o zaistniałej sytuacji dowiedział się od mamy chłopca, który przyjmuje lek Valcyte. To właśnie paragon zakupu leku dla tego dziecka podczas debaty w TVP przedstawił poseł Borys Budka. Dyrektor Migdał poinformował, że chłopiec od kilku lat pozostaje pod opieką specjalistów z CZD.
- Nagle okazuje się, że problem leczenia tego dziecka jest w tej chwili dyskutowany politycznie. Nikt nie patrzy na to, że uratowaliśmy życie temu dziecku, że od czterech lat skutecznie je leczymy – powiedział Migdał.

Poinformował ponadto, że mama dziecka wysłała do dyrekcji CZD mejla, w którym wyraża oburzenie włączeniem historii jej dziecka do debaty politycznej.
"Żałuję (...), iż zostałam wciągnięta w przedwyborczą grę polityków, wiele opinii w internecie jest również krzywdzących wobec mnie, stawia mnie i moją rodzinę w złym świetle" - napisała matka chłopca w mejlu do CZD.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Lichocka: kłamstwo jest istotą działania PO

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 08:32
– Moim zdaniem środowisko PO już dawno postawiło na kłamstwo. Teraz są demaskowani – oceniła w "Salonie politycznym Trójki" posłanka PiS Joanna Lichocka, komentując debatę wyborczą w TVP1 i wystąpienie Borysa Budki z paragonem z apteki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wpadka z paragonem z apteki. Minister zdrowia do Borysa Budki: czekamy na przeprosiny

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 08:00
Zdrowie jest zbyt poważnym tematem, żeby wprowadzać Polaków w błąd, napisał we wtorek na Twitterze minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do zarzutu posła Borysa Budki (PO-KO) dot. ceny leku dla dzieci po przeszczepie wynoszącej jakoby 2 tys. zł. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys Budka i awantura o paragon z apteki. Internauci komentują

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 12:13
"Budka wciskał kit i straszył drożyzną", "Paragon pojawił się na wiocha.pl, jeżeli to jest źródło, to sama jego nazwa będzie najlepszym komentarzem do tej sprawy" - to niektóre uwagi internautów po awanturze o lek Valcyle, który stosuje się m.in. po przeszczepach u dzieci. Zrobiło się o nim głośno po tym, jak Borys Budka zaprezentował rachunek "hańby rządu" za medykament opiewający na 2082,36 zł. Od 1 września lek kosztuje 3,20 zł.
rozwiń zwiń