X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ZNP zapowiedział strajk nauczycieli. Publicysta: nie będzie miał dużych rozmiarów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 20:32
– W Związku Nauczycielstwa Polskiego zbliżają się wybory na przewodniczącego, więc Sławomir Broniarz musi pokazać, że jest aktywny i działa – powiedział Mirosław Skowron z "Super Expressu". – To próba zakończenia z twarzą zawieszonego strajku z okresu matur – dodał Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Audio
  • 2.10.19 Tomasz Truskawa: ofiarą strajku znowu padną dzieci.
Prezes ZNP Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie. Na konferencji poinformowano, że 15 października rozpocznie się bezterminowa akcja protestacyjna.
Prezes ZNP Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie. Na konferencji poinformowano, że 15 października rozpocznie się bezterminowa akcja protestacyjna.Foto: PAP/Piotr Nowak

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz poinformował, że ZNP zaczyna od 15 października bezterminową akcję protestacyjną, polegającą na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego.

Dzieci ponownymi ofiarami

Slawomir-Broniarz-pap-1200.jpg
ZNP zacznie nowy protest. W szkołach nie będzie zajęć dodatkowych ani wycieczek

Jak wyjaśnił, nie będą realizowane m.in. wycieczki szkolne, zajęcia organizowane w dniu wolnym od pracy, sporządzanie sprawozdań z pracy dydaktycznej szkoły - zadania, które nie były do tej pory wynagradzane nauczycielom. Podał, że decyzja ta to wynik sondażu, który ZNP przeprowadził we wrześniu wśród swoich członków.

– Finansowe postulaty ZNP nie zostały zrealizowane, a strajk przeprowadzony w okresie egzaminów maturalnych poniósł fiasko. Dlatego związek musiał powrócić do jakiejś formy protestu. Tym bardziej, że ten wcześniejszy został jedynie zwieszony. Będzie to próba zakończenia go z twarzą. Akcja protestacyjna polegająca na ścisłym przestrzeganiu przepisów prawa jest łatwa do prowadzenia tylko, że jego ofiarą znowu padną dzieci – zaznaczył Tomasz Truskawa.

Strajk zdawkowy, bez większych rozmiarów

Sławomir Broniarz zaznaczył, że nie chce być posądzany o upolitycznianie protestu. Jednak ogłasza powrót do strajku tuż przed wyborami parlamentarnymi. Moment ten nie jest zaskoczeniem dla Mirosława Skowrona, który podkreślił, że to najlepszy okres, gdy związki zawodowe mogą zapowiedzieć swoje akcje.

1200_MEN_PAP.jpg
Rzecznik MEN: rozmowa i dialog ze związkowcami są lepsze niż spór

– Nie mam jednak wrażenia, by było coś jeszcze do wygrania i wymuszenia. O wiele większe nadzieje w ZNP budził wcześniejszy strajk, który nie wyszedł i został przegrany przez związek. Zgodzę się z tym, że Sławomir Broniarz chce z twarzą wyjść z tej porażki. Wiemy również, że w ZNP zbliżają się wybory na przewodniczącego, więc obecny lider musi pokazać, że jest aktywny i działa. Uważam, że zapowiedziany protest będzie zdawkowy. Na pewno nie przybierze rozmiarów, jak ten wcześniejszy – wskazał publicysta.

"Debatę dnia" prowadziła Magdalena Złotnicka.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 2.10.2019

Godzina emisji: 18:08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rząd realizuje nasze postulaty". Strajk nauczycieli bez "Solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 14:33
- Porozumienie jest dla nas najważniejsze. Z tego powodu nie mamy możliwości wywoływania akcji protestacyjnej, dopóki są realizowane nasze postulaty podpisane 7 kwietnia - powiedział przewodniczący oświatowej "Solidarności" Ryszard Proksa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik MEN: rozmowa i dialog ze związkowcami są lepsze niż spór

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 15:24
"Nauczyciele nie chcą strajkować - cieszy nas to nastawienie, bo jest ono z korzyścią dla uczniów i rodziców" - napisała rzeczniczka MEN Anna Ostrowska. Odniosła się w ten sposób do decyzji ZNP dot. akcji protestacyjnej, wynikającej z ankiety wśród nauczycieli.
rozwiń zwiń