X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Taśmy Neumanna". Prezes PiS: ta pogarda dotyka wszystkich, zarówno wyborców PiS, jak i PO

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 20:48
Prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował słowa z taśm z udziałem byłego szefa klubu PO-KO Sławomira Neumannna jako wyraz pogardy ludziom. - Ta pogarda dotyka wszystkich, o których mówi poseł PO, w takim samym stopniu zdaje się gardzić zarówno wyborcami Prawa i Sprawiedliwości, jak i PO - powiedział Prezes PiS.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński Foto: PAP/Darek Delmanowicz

PAP Sławomir Neumann 3 1200.jpg
Sławomir Neumann rezygnuje z kierowania klubem PO-KO
  • Sławomir Neumann oświadczył, że rezygnuje z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-Koalicja Obywatelska
  • Powodem rezygnacji są taśmy, które w piątek opublikowała TVP Info
  • Na nagraniach Sławomir Neumann wulgarnie wypowiada się na temat sytuacji politycznej w Tczewie
  • -To jest mówienie o ludziach wulgarnie, z takim lekceważeniem, które nie mieści się w żaden sposób w cywilizowanych kryteriach - skomentował prezes PiS

Na nagraniach z rozmowy z 2017 roku polityk Platformy Obywatelskiej w wulgarny sposób wypowiada się, między innymi, o sytuacji w Tczewie i o wyborcach. Na opublikowanych przez TVP nagraniach słychać, jak polityk PO rozmawia z pomorskimi działaczami partii. Na spotkaniu zapewniał także, że jego partia stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, ale warunkiem jest jednak członkostwo w ugrupowaniu.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] K. Czabański o "taśmach Neumanna": mafijne podejście do państwa

Jarosław Kaczyński skomentował słowa Sławomira Neumanna w wywiadzie dla "Gazety Polskiej ", którego całość ukaże się w środę. -To jest mówienie o ludziach wulgarnie, z takim lekceważeniem, które nie mieści się w żaden sposób w cywilizowanych kryteriach - powiedział prezes PiS. Jest i druga rzecz, która wyłania się z tych taśm. To pogarda wobec ludzi.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że z taśm wyłania się bardzo smutny i opłakany stan opozycji. - Można powiedzieć, że pan Neumann ujawnia dwie kluczowe rzeczy. Po pierwsze widać, że politycy PO traktują swoje problemy z prawem i reakcję sądownictwa jako po prostu kolejny etap polityki - są przekonani, że członkostwo w PO chroni ich przed wszystkim. Co więcej, te nagrane słowa pokazują, że PO uważa, iż może liczyć na swoisty "sądowy parasol ochronny" - powiedział prezes PiS.

Jarosław Kaczyński dodał, że taśmy potwierdzają, że polskie sądownictwo potrzebuje głębokiej zmiany.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sebastian Kaleta pyta o związki PO z sędziami. "Sprawa budzi wątpliwości"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 11:15
- Niepokojące są słowa o braku rozstrzygnięć sądowych w razie kierowania przez prokuraturę aktów oskarżenia do sądów. Rodzi to bardzo poważną wątpliwość skąd pan poseł Neumann ma pewność przy stawianiu takich gwarancji - stwierdził wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta odnosząc się do rozmowy szefa klubu PO-KO z 2017 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Kaleta: Sławomir Neumann powinien być zmieciony przez swoich kolegów ze sceny politycznej

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 16:15
- Sławomir Neumann w nagranych rozmowach pokazał prawdziwą twarz Platformy Obywatelskiej. Obrażał mieszkańców Tczewa i wyborców swojej własnej partii - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Latos: Sławomir Neumann jest dalej broniony przez swoich jak niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 18:11
- Nie jestem zaskoczony wypowiedziami Sławomira Neumanna. Takie lekceważenie innych było już wcześniej zauważalne ze strony Platformy Obywatelskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, poseł PiS.
rozwiń zwiń