X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Uroczystości pogrzebowe prof. Jana Szyszko. Znamy datę

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 10:23
Pogrzeb zmarłego w środę profesora Jana Szyszko odbędzie się w środę 16 października. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o 11.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie.
Prof. Jan Szyszko
Prof. Jan SzyszkoFoto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jan Szyszko był ministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego w latach 2015-2018. Wcześniej dwukrotnie pełnił tę funkcję w latach 1997-99 i 2005-2007.

Był współautorem programu dotyczącego zagadnień ochrony przyrody, przygotowanego przez AWS, dyrektorem Krajowego Zarządu Parków Narodowych.

Ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, na której uzyskał następnie stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk leśnych. W 2001 otrzymał tytuł naukowy profesora.

Prezydent: darzyłem go wielkim szacunkiem

Jan Szyszko zmarł w środę w wieku 75 lat. O jego odejściu poinformował prezydent Andrzej Duda. We wpisie na Twitterze podkreślił, że była to bardzo smutna, niespodziewana wiadomość.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Kochał przyrodę i troszczył się o nią". Politycy wspominają Jana Szyszkę

Prezydent dodał, że Jan Szyszko był naukowcem i politykiem, ale przede wszystkim dobrym i życzliwym człowiekiem, pasjonatem przyrody. "Darzyłem go wielką sympatią i szacunkiem" - napisał Andrzej Duda.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Jan Szyszko PAP-1200.jpg
Karol Gac: Jan Szyszko był człowiekiem wysokiej kultury i wiedzy w kwestiach środowiska

"Miażdżył wiedzą"

Zmarłego wspominał w PR24 wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Mówił, że to wielka strata i dodał, że to kolejna śmierć polityka w trwającej kampanii wyborczej. - W tej kampanii mamy kolejny taki przystanek, który zatrzymuje nas w tym marszu - mówił wicemarszałek.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Leśnik, polityk, miłośnik przyrody. Sylwetka Jana Szyszki

Ryszard Terlecki podkreślał, że bardzo lubił Jana Szyszkę i cenił jego doświadczenie w dziedzinach leśnictwa i rolnictwa. Jak mówił, często spierano się z w tych sprawach z profesorem, ale były minister zawsze "miażdżył swoją wiedzą i doświadczeniem".

Wicemarszałek podkreślił, że Jan Szyszko był szanowany także w środowiskach naukowych za granicą.

"Całym sercem ukochał Polskę"

Była premier Beata Szydło, w której rządzie Jan Szyszko był ministrem, napisała, że był on człowiekiem "zasad i wartości".

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Bolesna strata". Ryszard Terlecki wspomina prof. Jana Szyszkę

- Całym sercem ukochał Polskę. Wielki pasjonat przyrody - napisała eurodeputowana PiS.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak