X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kancelaria Premiera: programy z nowej "Piątki PiS" zrealizowane

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 21:08
W piątek na Twitterze ruszyła akcja podsumowująca realizację ostatnich programów społecznych rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wszystkie programy z nowej "Piątki PiS" zostały zrealizowane - ogłosiła Kancelaria Premiera.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Piotr Nowak

Kancelaria premiera wylicza na Twitterze. "Nowa Piątka to poszerzony program Rodzina 500 plus, emerytura plus, połączenia lokalne, program bez PIT dla młodych i niższy PIT" - czytamy.

Czytaj więcej
kowencja pis 663 twitter.jpg
Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ]  Prezes PiS: przed Polską wybór w sferze wartości, bezpieczeństwa, godności

"Aż 2 mln osób do 26. roku życia skorzysta z ulgi bez PIT dla młodych" - napisano. Kancelaria przypomina, że zerowy PiS obowiązuje od 1 sierpnia", a "od 1 października obowiązuje obniżka podatku PIT z 18 proc. do 17 proc." "Kwota przychodów zwolnionych z PIT to 85,5 tys. zł rocznie" - wskazano. "Z obniżki PIT skorzysta ok. 25 milionów Polaków" - podkreślono.

Wsparcie emerytów

Przypomniano też, że "wsparcie otrzymało ok. 9,8 mln emerytów i rencistów". "To dodatkowe świadczenie dla emerytów i rencistów w wysokości 1100 zł brutto" - wskazuje kancelaria.

Kancelaria chwali się również programem dotyczącym połączeń lokalnych. Zaznacza, że "pozwolą one wyeliminować wiele obszarów wykluczenia komunikacyjnego". "Maksymalny limit wydatków na dofinansowanie programu w 2019 r. to 300 mln zł, a w kolejnych latach - 800 mln zł rocznie" - przypomniano.

"Piątka PiS"

Do wpisów dołączane zostały krótkie, kilkusekundowe filmy, w których przedstawiono szczegóły dotyczące programów tzw. nowej piątki PiS oraz ich beneficjentów.

Pięć propozycji programowych przedstawionych na lutowej konwencji PiS przez lidera tej partii Jarosława Kaczyńskiego, określanych jako "nowa piątka PiS", to: rozszerzenie programu 500 plus tak, by świadczenie przysługiwało także na pierwsze dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia i obniżenie podstawowej stawki tego podatku z 18 do 17 proc., "trzynastka" dla emerytów, obniżenie kosztów pracy oraz przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

jp

Czytaj także

Premier: zbliżające się wybory to zasadniczy bój o lepszą Polskę

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 18:55
- Stoimy dziś przed wyjątkową szansą, której nie możemy zmarnować. Przed realną szansą przegonienia wielu państw Europy zachodniej - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Chełmie. - Pokazaliśmy skuteczność polityki międzynarodowej. Jesteśmy asertywni i silni - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło: głos na PiS to głos na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 19:40
- Czy można wierzyć tym, którzy każdego dnia zmieniają zdanie? Ja im nie wierzę. Warto głosować na Prawo i Sprawiedliwość - przekonywała w Chełmie była premier Beata Szydło. - Polska jest dziś krajem, w którym żyje się dobrze i godnie - dodała.
rozwiń zwiń