X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory prezydenckie 2020. M. Sawicki: namawiam kolegów z PSL do wystawienia W. Kosiniaka-Kamysza

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 11:10
- Prawyborów kandydata opozycji na prezydenta nie będzie, ten pomysł już upadł - ocenił Marek Sawicki. Dlatego namawia kolegów z PSL, by na posiedzeniu Rady Naczelnej, którą zaplanowano na 3 listopada, zdecydować o desygnowaniu szefa partii Władysława Kosiniaka-Kamysza na kandydata w wyborach prezydenckich.
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Podczas rozmowy w Radiu Plus poseł PSL był pytany o zbliżające się wybory prezydenckie i czy PSL musi mieć swojego kandydata na to stanowisko. - To jest jeszcze sprawa otwarta - odparł Marek Sawicki.

PAP Andrzej Duda wizy 1200.jpg
Wybory prezydenckie 2020. Kto będzie rywalem dla Andrzeja Dudy?

Według niego, jeśli na wzór amerykański odbyłyby się prawybory kandydatów opozycyjnych i pozaparlamentarnych i spośród nich udałoby się wyłonić jednego kandydata, to ludowcy są "gotowi tak wyłonionego kandydata poprzeć i swojego kandydata nie wystawić".

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Władysław Kosiniak-Kamysz: jestem zwolennikiem prawyborów prezydenckich w opozycji

- Natomiast jeśli dzisiaj słyszymy jasną zapowiedź ze strony lewicy czy chociażby polityków Koalicji Obywatelskiej, że będą wystawiali swoich kandydatów, to my oczywiście także wystawimy swojego kandydata i nie mamy wątpliwości, że naszym pretendentem będzie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz - powiedział Marek Sawicki.

"Ten pomysł już upadł"

Dopytywany o ewentualnego wspólnego kandydata całej opozycji, stwierdził: - Wiemy że prawyborów (na kandydata opozycji w wyborach prezydenckich - red.) nie będzie.

- Raczej mamy jasną odpowiedź ze strony lewicy i Koalicji Obywatelskiej, że ten pomysł już upadł. Dlatego bardzo mocno namawiam moich kolegów, żeby na najbliższej, uroczystej Radzie Naczelnej 3 listopada w Wierzchosławicach, podsumowującej te wybory, została podjęta decyzja o powołaniu sztabu wyborczego prezydenckiego i desygnowaniu prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza jako kandydata PSL do ubiegania się o urząd prezydenta - oświadczył Marek Sawicki.

Poseł PSL został zapytany, czy ze strony lewicy i KO są już oficjalne odpowiedzi, że nie chcą prawyborów i wspólnego kandydata, czy - jak zaznaczył prowadzący - opiera się on na medialnych doniesieniach.

Duda pap 1200.jpg
Andrzej Duda kandydatem PiS na prezydenta. Krzysztof Sobolewski: to pewne

- Myślę, że te sugestie, które są z jednej strony medialne, a z drugiej strony mamy brak odpowiedzi liderów tych partii na zaproszenie Władysława Kosiniaka-Kamysza do debaty, jasno świadczą o tym, że po tamtej stronie zainteresowania nie ma - ocenił.

"Chcemy jak najszybciej zacząć kampanię"

- Od Koalicji Obywatelskiej różni nas to, że kiedy cztery lata temu przerżnęliśmy totalnie wybory parlamentarne, to swojego lidera zmieniliśmy w ciągu miesiąca i zaczęliśmy odbudowę swojej formacji. Dzisiaj nie mamy czasu na to, żeby czekać do stycznia, aż Koalicja Obywatelska zdecyduje, kto będzie jej szefem i kogo wystawi w wyborach na prezydenta. Zwyczajnie chcemy zacząć tę kampanię jak najszybciej - podkreślił Marek Sawicki.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Stanisław Karczewski: Andrzej Duda ma największe szanse w wyborach prezydenckich

Kadencja prezydenta Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia 2020 r. Zgodnie z konstytucją wybory prezydenta RP zarządza marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego prezydenta.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Mazurek: naszym kandydatem na prezydenta na drugą kadencję jest Andrzej Duda

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 10:43
Nie znam treści rozmowy między szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem a prezydentem Andrzejem Dudą, natomiast powiem to co mówił prezes Jarosław Kaczyński, że naszym kandydatem na prezydenta na drugą kadencję jest Andrzej Duda - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie: na kogo chcą głosować zwolennicy opozycji?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 08:46
Zwolennicy opozycji uważają, że najlepszym potencjalnym kontrkandydatem dla Andrzeja Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich jest Donald Tusk - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM przez IBRiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sawicki: PiS będzie musiało się przyłożyć do pracy

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 18:25
- PiS nie ma większości w Senacie i jeśli chodzi o legislaturę, będzie musiało bardzo mocno przyłożyć się do pracy. Przedtem było tak, że niezależnie od tego, jaki projekt przyjął Sejm, nawet jeśli w trakcie uchwalania widzieliśmy ewidentne błędy, to w Senacie to poprawiano, "maszynka" działała - powiedział w PR24 Marek Sawicki, poseł PSL.
rozwiń zwiń