X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lekarz w parafii - nowa forma pomocy dla chorych i potrzebujących

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 09:40
Ruszył pierwszy etap pilotażowego projektu świadczenia usług telemedycznych w parafiach - informuje "Nasz Dziennik". Jak dodał, w niedzielę przebadano już pierwszych pacjentów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Monkey Business Images

Z informacji, które podaje gazeta wynika, że w pierwszym dniu pilotażu w parafii w podlubelskich Jakubowicach na badanie zgłosiło się 60 osób. - Okazało się, że 30 proc. z nich miało problemy zagrażające widzeniu, z tego dwie trzecie o tym nie wiedziało - informuje cytowany przez "Nasz Dziennik" prezes Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich prof. Robert Rejdak.

1200_grypa_shutterstock.jpg
Pół miliona chorych na grypę w październiku. Niepokojące dane

Dziennik zaznacza, że we wtorek i w środę badania będą przeprowadzone w kolejnych podlubelskich miejscowościach - Konopnicy i Niemcach. Natomiast kolejne etapy projektu zaplanowano na przyszły rok. - W drugim etapie planujemy zbadać ponad tysiąc osób w kilkunastu parafiach - informuje prof. Rejdak.

"Nie wydatek, a inwestycja w zdrowie"

Pilotaż zakłada, że informacja o planowanych badaniach będzie dostępna publicznie, m.in. w ramach ogłoszeń parafialnych oraz na stronach internetowych urzędów. "Nasz Dziennik" przypomina, że ideą projektu jest dotarcie do małych miejscowości, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest często bardzo utrudniony.

- O naszych krokach na bieżąco informowane jest Ministerstwo Zdrowia - dodaje prof. Rejdak. Wczoraj odbyły się pierwsze rozmowy w resorcie z wiceministrem Maciejem Miłkowskim, m.in. na temat wyceny nowej usługi. - Decydenci są zainteresowani tym tematem. Chcemy ich przekonać, że to nie wydatek, a inwestycja w zdrowie - zwraca uwagę profesor.

Pilotażowe badania skierowane są do chorych na cukrzycę, dla których powikłania związane z tą chorobą są dużym obciążeniem.

PAP/naszdziennik.pl/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Szumowski: ostatnie cztery lata to czas inwestycji w nowych lekarzy

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 19:29
W ciągu ostatnich czterech lat liczba pracujących lekarzy zwiększyła się o około 11 tys., a pielęgniarek i położnych o niemal 20 tys. - powiedział na antenie Radia Maryja minister zdrowia Łukasz Szumowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa lista refundacyjna. Zobacz, jakie leki znalazły się w wykazie

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 06:39
Na obowiązującej od piątku liście refundacyjnej znalazło się 76 produktów. Są to m.in. nowe leki stosowane w leczeniu raka jelita grubego, białaczki limfocytowej, cukrzycy, stwardnienia rozsianego, osteoporozy, hipercholesterolemii rodzinnej i choroby Leśniowskiego-Crohna.
rozwiń zwiń