X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sondaż prezydencki: M. Kidawa-Błońska i R. Trzaskowski wyraźnie przegrywają z A. Dudą

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 06:52
Po ok. 28 proc. - tyle głosów w I turze wyborów prezydenckich otrzymaliby dziś zarówno Małgorzata Kidawa-Błońska, jak i Rafał Trzaskowski. Oboje wyraźnie przegrywają z Andrzejem Dudą i równie wyraźnie pokonują trzeciego w stawce Władysława Kosiniaka-Kamysza - wynika z sondażu IBRiS "Dziennika Gazety Prawnej" i radia RMF FM.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Według sondażu kandydaci koalicji wyraźnie przegrywają z Andrzejem Dudą (PiS), który w starciu z Małgorzatą Kidawą-Błońską dostałby 41,3 proc. głosów, a z Rafałem Trzaskowskim - 43,3 proc. głosów. Pretendenci KO pokonują za to trzeciego w stawce Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL), który w rywalizacji z Małgorzatą Kidawą-Błońską dostałby 10,5 proc. głosów, a z Rafałem Trzaskowskim - 7,7 proc. głosów.

A-Duda-pap-1200.jpg
Sondaż prezydencki: nie ma kontrkandydatów dla Andrzeja Dudy. Wygra z każdym w II turze

IBRiS w sondażu zapytał także o szanse dwojga spośród polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy wymieniani są jako potencjalni pretendenci do stanowiska głowy państwa. Okazuje się, że ich szanse są podobne, ale w tym momencie jest pewne, że to właśnie ktoś z KO spotkałby się w II turze z obecnym prezydentem.

Ponad 19 proc. za wspólnym kandydatem opozycji

Poglądy respondentów na temat wyłaniania kandydatów okazały się mocno zróżnicowane. Prawie 24 proc. uznało, że każdy komitet powinien wystawić własnego kandydata, a zdecydowanie za wystawieniem wspólnego kandydata opozycji opowiedziało się 19,3 proc. Aż 28 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Prof. H. Domański: wszystkie liczące się partie będą chciały mieć kandydata na prezydenta

Badanie zostało zrealizowane w dniach 8-9 listopada 2019 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 osób.

bb

Czytaj także

Prezydent: będziemy się starali odpowiadać na potrzeby kolejnych grup społecznych

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 19:20
- Społeczeństwo oczekiwało pewnych zmian, które częściowo zostały już wprowadzone - np. obniżenia wieku emerytalnego i uruchomienia programów wspierających rodziny - powiedział prezydent Andrzej Duda w Jarocinie. - Dalej będziemy się starali odpowiadać na potrzeby kolejnych grup społecznych - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Szczerski: Andrzej Duda postawił na efektywność, a nie efekciarstwo

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:18
– Zaproszenie jest otwarte, ale nie naciskamy na wizytę. To, co miało być jej efektem, już jest dokonane – podkreślił szef Gabinetu Prezydenta, mówiąc o odłożonej wizycie Donalda Trumpa w Polsce.
rozwiń zwiń