X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: złota era polskiej lekkiej atletyki trwa do dziś

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 20:34
Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym działaczom, trenerom, lekarzom i fizjoterapeutom podczas Gali 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. – Złota era polskiej lekkiej atletyki trwa do dzisiaj – podkreślił.
Audio
  • Sebastian Coe: Polski Związek Lekkiej Atletyki to federacja, która miała ogromny wkład w rozwój naszej dyscypliny (IAR)
  • Svein Arne Hansen: w historii europejskiej lekkoatletyki jest wielu polskich mistrzów (IAR)
Prezydent Andrzej Duda podczas Gali 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki
Prezydent Andrzej Duda podczas Gali 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej AtletykiFoto: PAP/Leszek Szymański

Prezydent przypomniał największe sukcesy biało-czerwonych, począwszy od pierwszego złotego medalu olimpijskiego dla Polski, wywalczonego przez przedstawicielkę tej właśnie dyscypliny sportu - dyskobolkę Halinę Konopacką w Amsterdamie w 1928 roku.

– Tak się zaczęła złota era polskiego sportu, polskiej lekkiej atletyki, która na całe szczęście trwa do dzisiaj – powiedział.

Andrzej Duda wymienił nazwiska największych gwiazd polskiej "królowej sportu": nieżyjącej Ireny Szewińskiej, Roberta Korzeniowskiego, Józefa Schmidta, Anity Włodarczyk, Tomasza Majewskiego i wielu innych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Gala Centralny Ośrodek Sportu 1200 f.jpg
50 lat i setki wykutych medali. Okrągły jubileusz Centralnego Ośrodka Sportu

"Ogromny wkład w rozwój dyscypliny"

Gośćmi uroczystości są m.in. prezydent World Athletics (dawniej IAAF) Sebastian Coe oraz European Athletics Svein Arne Hansen.
Polski Związek Lekkiej Atletyki powstał 11 października 1919 roku w Krakowie.

Sebastian Coe podkreślał wyjątkową rolę polskiej lekkoatletyki w historii całej dyscypliny.  Polski Związek Lekkiej Atletyki to federacja, która miała ogromny wkład w rozwój naszej dyscypliny. Zaledwie 36 krajowych związków lekkoatletycznych z całego świata ma za sobą 100 lat istnienia, jedną z nich jest PZLA – powiedział.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Na ten medal czekaliśmy 36 lat. Tomasz Majewski cieszył się jak gwiazda rock'n'rolla

Zaznaczył, że "Polscy lekkoatleci odcisnęli znaczący ślad w historii Królowej Sportu".  Macie wiele wspaniałych lekkoatletycznych nazwisk. Prawda jest jednak taka, że sport w Polsce ogólnie ma się bardzo dobrze – dodał prezydent World Athletics.

pko_artykolowka2.jpg
100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego

"W historii europejskiej lekkoatletyki jest wielu polskich mistrzów"

Svein Arne Hansen chwalił Polskę i Polaków szczególnie za ostatnie osiągnięcia.  Z najlepszej strony pokazali się podczas mistrzostw Europy w Berlinie, w tym sezonie kontynuowali dobra passę, wygrywając drużynowe mistrzostwa Europy w Bydgoszczy – zauważył.

W historii europejskiej lekkoatletyki jest wielu polskich mistrzów. I moich przyjaciół z czasów Solidarności, kiedy przyjeżdżałem nad Wisłę na Memoriały Kusocińskiego. Ale dziś potrzebujecie stadionu i to jeden z tematów mojego przemówienia podczas gali – podkreślił szef europejskiej federacji lekkoatletycznej.

Polscy lekkoatleci w 100-letniej historii PZLA zdobyli 57 medali olimpijskich (25 złotych) i 59 medali mistrzostw świata (19 złotych).

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: życzę tysiąca medali olimpijskich w następnych stu latach

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 20:14
- Jubileusz Polskiego Komitetu Olimpijskiego można postrzegać na wielu płaszczyznach: sportowej, emocjonalnej, organizacyjnej, ale i politycznej - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Gali 100-lecia PKOl w Warszawie. - Igrzyska to nie tylko medale, to przede wszystkim duch sportu - dodał.
rozwiń zwiń