X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: wolność, zaufanie i rodzina służą ciągłości narodu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 14:50
- Ideały polskie: wolność, zaufanie i rodzina, to fundament konstrukcji, która ma służyć ciągłości polskiego narodu i polskiego państwa - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w sejmowej debacie nad expose premiera Mateusza Morawieckiego.
Audio
  • J. Kaczyński: Polska w UE musi być aktywna i pomóc Unii wyjść z kryzysu (IAR)
  • Prezes PiS: realizacja obietnic wyborczych stała się możliwa dzięki zaufaniu, jakim wyborcy obdarzyli nasze ugrupowanie (IAR)
Jarosław Kaczyński w Sejmie
Jarosław Kaczyński w SejmieFoto: Piotr Molecki/East News

- Wysłuchaliśmy wystąpienia długiego, pełnego faktów, liczb, lapidarnych sformułowań, różnych wątków, ale jednocześnie wystąpienia (Morawieckiego), które przedstawia spójną koncepcję naszej przyszłości - mówił Kaczyński. - Przed Polską otworzyło się okno możliwości uzyskania tego, co naszemu społeczeństwu, narodowi się należy, to znaczy europejskiego poziomu życia - dodał.

premier 1200 pap.jpg
Estoński CIT, ulgi dla firm, gospodarka 4.0. Premier przedstawił wizję na cztery lata

Jarosław Kaczyński ocenił, że obecne zmiany w światowej gospodarce uchylają dotychczasowe prawa ekonomiczne, co - jak dodał - otwiera przed Polską nowe możliwości.

Prezes PiS stwierdził, że Polska jest dzisiaj inna niż cztery lata temu pod względem zarówno społecznym, jak i gospodarczym. Kaczyński podkreślał, że siłą napędzająca zmiany są ideały, a "pustka aksjologiczna, to zniszczenie". - W tym wypadku chodzi o ideały polskie, a wśród tych ideałów na pierwszym miejscu z całą pewnością jest wolność - mówił.

"PiS zapracowało na zaufanie przez realizację obietnic"

Jako drugą wartość prezes PiS wymienił zaufanie i dodał, że PiS zapracowało na zaufanie przez realizację obietnic i "odnowienie demokracji". Jako trzecią wartość i fundament wymienił natomiast "rodzinę rozumianą tradycyjnie".

Prezes PiS stwierdził, że ciągłość państwa jest dla jego ugrupowania szczególnie ważna, a samo państwo to narzędzie do realizowania wielkich przedsięwzięć przez społeczeństwo. Dodał przy tym, że państwo to organizacja bezpieczeństwa zarówno w sferze międzynarodowej, gospodarczej, jak i społecznej.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że bezpieczeństwo ma być skierowane ku temu, aby "państwo nie było zagrożeniem dla obywateli, dla grup społecznych" oraz by nie mogły rozwijać się "patologie państwa" i aby nie była niszczona demokracja i praworządność. W kontekście bezpieczeństwa prezes PiS podkreślał wagę sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, w tym zwiększenia ilości wojsk USA w Polsce. Mówił również o bezpieczeństwo energetycznym i ocenił, że dziś rząd jest coraz bliżej, aby to bezpieczeństwo zapewnić.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Premier wygłosił exposé. Wieczorem głosowanie nad wotum zaufania

Jarosław Kaczyński podkreślał także rolę bezpieczeństwa jednostki i przywołał dane, że 98 proc. Polaków czuje się dobrze w swoim miejscu zamieszkania. - Jeżeli 98 proc. Polaków czuje się dobrze w swoim miejscu zamieszkania, to trzeba pamiętać jeszcze o tych 2 proc., bo to tylko kilkaset tysięcy ludzi, ale trzeba im też to bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania zapewnić - powiedział.

"Skok w nowoczesność"

Prezes PiS mówił również, że trzeba będzie jeszcze wiele zmienić w służbie zdrowia, w tym rozbudować wiele programów dotyczących ochrony zdrowia.
Kaczyński ocenił też, że w sferze oświaty będzie trzeba "odeprzeć groźną, zewnętrzną socjalizację". Jednocześnie położył duży nacisk na wsparcie rodzin oraz dbałość o prawa kobiet.

- Nie można przeciwstawiać praw kobiet temu wszystkiemu, co tworzy podstawę trwałości narodu - następstwa pokoleń, ale trzeba działać w tym kierunku i my będziemy działać w tym kierunku, żeby te procesy rzeczywiście nie były przeciwstawne, żeby kobiety uzyskały równość zarobków i możliwości, które są w wielu wypadkach, w szczególności macierzyństwa bardzo potrzebne - powiedział.

Prezes PiS mówiąc o gospodarce podkreślał, że priorytetem partii będzie "skok w nowoczesność" oraz wsparcie przedsiębiorców, w tym młodych przedsiębiorców. Kaczyński akcentował także duże znaczenie inwestycji infrastrukturalnych oraz innowacyjności.

- Musimy dążyć do normalności - to można powiedzieć słowo klucz pana premiera i ta normalność powinna nam towarzyszyć we wszystkim - powiedział Kaczyński.

"UE w kryzysie"

Nawiązując do deklaracji premiera dotyczącej polityki zagranicznej, Kaczyński ocenił, że fakt, że Polska jest członkiem UE, nie oznacza, że ma w Brukseli uprawiać "politykę bierności". - UE i to jest część tej wielkiej światowej destabilizacji, jest dzisiaj w kryzysie - ocenił Kaczyński. - UE musi z tego kryzysu wyjść podejmując rzeczywiste działania tam, gdzie są one potrzebne, przede wszystkim wracając do fundamentów, wracając do traktatów, opanowując rożnego rodzaju uzurpacje, dbając o przyzwoitość - dodał.

Jarosław Kaczyński mówiąc o programie przedstawionym przez premiera Mateusza Morawieckiego, nawiązywał do przykładu Irlandii, gdzie - jak stwierdził - różne ugrupowania doszły do porozumienia i doprowadziły do wzrostu gospodarczego całego kraju. - Tam porozumiały się siły, partie polityczne, które kiedyś do siebie nawzajem strzelały i to nawet z dział i rozstrzeliwały się nawzajem. Wszystko jest możliwe, tylko potrzebny jest patriotyzm i dobra wola, a nie partykularyzm - mówił prezes PiS.

- Sądzę, że przesłaniem tego przemówienia, jestem o tym przekonany - premiera Rzeczpospolitej w tej rozpoczynającej się kadencji, było właśnie to i niezależnie od tych pokrzykiwań, zwracam się do wszystkich na tej sali, żeby poważnie tę ofertę rozpatrzyli - dodał Kaczyński, który na zakończenie swojego wystąpienia otrzymał owacje na stojąc od skandujących jego imię posłów PiS.

Po zakończeniu sejmowej debaty na wtorek wieczór zaplanowane jest głosowanie nad wotum zaufania wobec rządu premiera Mateusza Morawieckiego. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef PiS po oświadczeniach partii w Sejmie: to koniec opozycji totalnej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 15:41
- Po wysłuchaniu oświadczeń partii oraz kół poselskich, podsumowałbym to tak - koniec opozycji totalnej. Jeśli tak będzie, to będzie to wielki postęp w naszym życiu publicznym, proszę, aby nie były to tylko słowa - powiedział we wtorek w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie są priorytety nowego rządu? Prof. Henryk Domański: przede wszystkim gospodarka

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 19:00
- Najważniejsza jest gospodarka i to ona będzie miała przełożenie na opinię publiczną - jak rząd będzie oceniany. Sukcesy gospodarcze ostatnich czterech lat trudno jednak zakwestionować - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog.
rozwiń zwiń