X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wniosek o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego. Sejmowa komisja przeciw

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 20:43
Sejmowa komisja ds. służb specjalnych negatywnie zaopiniowała wniosek Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego, szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych.
Mariusz Kamiński
Mariusz KamińskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Według wstępnego harmonogramu obrad wniosek ma być rozpatrywany na plenarnym posiedzeniu Sejmu w czwartek późnym wieczorem. Waldemar Andzel, przewodniczący komisji (PiS) powiedział, że Kamiński "ustosunkował się do pytań". - Muszę ocenić, że dobrze wypełnia obowiązki jako koordynator służb specjalnych – powiedział Andzel.

- Wniosek został zaopiniowany, posłowie PiS zgodnie z przewidywaniami zagłosowali przeciw –mówił z kolei Adam Szłapka z Koalicji Obywatelskiej, która zgłosiła wniosek.

willa kwas 1200 eastnews.jpg
Sprawa tzw. willi Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym. CBA udostępniło materiały ze śledztwa

Podczas wtorkowego posiedzenia komisja wysłuchała także informacji szefów ABW, AW, SKW i SWW na temat zagrożeń ze strony rosyjskich służb specjalnych - akcji dezinformacyjnych i propagandowych oraz cyberataków jako elementów wojny informacyjnej i hybrydowej. - Wszystkie nasze służby monitorują sytuację, poinformowały komisję o działaniach w tym względzie – powiedział Andzel.

Uzasadnienie wniosku KO

Pod koniec stycznia poseł Marcin Kierwiński, zapowiadając wniosek KO, mówił, że jest on "podsumowaniem pięciu lat szkodnictwa Mariusza Kamińskiego w polskich służbach i dewastowania polskich służb specjalnych poprzez wprowadzanie do nich głębokich patologii".

Z uzasadnienia wniosku Koalicji Obywatelskiej wynika m.in., że to wyraz "sprzeciwu wobec działań i zaniechań" Kamińskiego oraz koordynowanych przez niego służb specjalnych, "w szczególności w zakresie: czynności prowadzonych wobec działalności Prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, wykrycia możliwych nieprawidłowości w dysponowaniu środkami pieniężnymi oraz dobrami materialnymi pochodzącymi z funduszu operacyjnego Centralnego Biura Antykorupcyjnego, prawdopodobnego funkcjonowania systemu PEGASUS służącego do nieuzasadnionego inwigilowania obywateli, a takle możliwości korzystania ze służb specjalnych do realizacji bieżących celów politycznych".

Kwasniewski 1200 shutterstock_1046578783.jpg
Sprawa willi w Kazimierzu. Grodzki wspiera Kwaśniewskich

Wniosek o wotum nieufności Kamińskiego został zapowiedziany po styczniowym materiale "Superwizjera" TVN24. W programie tym były agent CBA Tomasz Kaczmarek ("Agent Tomek") oskarżył Kamińskiego (w latach 2006-2009 szefa CBA) o wywieranie przed laty na niego nacisków podczas operacji dotyczącej willi mającej rzekomo należeć do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. We wtorek CBA ujawniło na swych stronach materiały ze śledztwa w sprawie willi w Kazimierzu Dolnym. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak