X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Neumann świadkiem w sprawie "afery kopertowej" Grodzkiego? Chce tego Sakiewicz

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 14:18
Dziennikarze oskarżeni przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego w związku z tak zwaną "aferą kopertową" domagają się przesłuchania Sławomira Neumanna w charakterze świadka. Tomasz Grodzki pozwał Tomasza Sakiewicza z "Gazety Polskiej" i Tomasza Duklanowskiego z Radia Szczecin w reakcji na artykuły o osobach zeznających, że wręczyły mu koperty z pieniędzmi. 
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: PAP/Marcin Gadomski
  • Tomasz Sakiewicz i Tomasz Duklanowski chcą, by w ich sprawie zeznawał przed sądem Sławomir Neumann
  • Miałby powiedzieć, czy jego wypowiedzi z 2018 roku, w których gwarantował politykom Platformy Obywatelskiej nietykalność ze strony wymiaru sprawiedliwości, dotyczyły tylko wyborów w 2018 roku
  • Sakiewicz i Duklanowski zostali pozwani przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego
  • Pozew to reakcja na medialne doniesienia "Gazety Polskiej" i Radia Szczecin o byłych pacjentach marszałka Senatu, lub ich rodzin, którzy mieli wręczać Tomaszowi Grodzkiemu pieniądze
  • Jak twierdzi Duklanowski, swoje wyjaśnienia w tej sprawie złożyły 73 osoby. Zostały one przesłuchane przez CBA, sprawę prowadzi szczecińska prokuratura

Pozwani przez Tomasza Grodzkiego redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska" Tomasz Sakiewicz i Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin poinformowali przed siedzibą warszawskiego sądu, że chcą też wprowadzenia jawności rozprawy.

eastnews sakiewicz grodzki 1200.jpg
"Grozi mi proces kopertowy". Grodzki pozwał naczelnego "Gazety Polskiej" za artykuły o korupcji

Gwarancja nietykalności

Tomasz Sakiewicz powiedział, że Sławomir Neumann, obecnie poseł Koalicji Obywatelskiej, powinien być przesłuchany w związku z jego wypowiedziami z 2018 roku, w których gwarantował politykom Platformy Obywatelskiej nietykalność ze strony wymiaru sprawiedliwości. Tomasz Sakiewicz chce się dowiedzieć, czy ta wypowiedź dotyczyła tylko wyborów samorządowych z 2018 roku, czy te układy nadal obowiązują.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] "Naszym koalicjantem w powiecie jest PSL, choć są oszustami". Nowe "taśmy Neumanna"

Uzasadniając wniosek o wprowadzenie jawności rozprawy, Tomasz Duklanowski powiedział, że osoby zeznające w tej sprawie opowiadały o niej na antenie Radia Szczecin, podając swoje dane osobowe.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Kolejne doniesienia ws. Grodzkiego. "Wziął 4-5 tys. zł. To były złotówki i dolary"

Tomasz Duklanowski powiedział, że wyjaśnienia w sprawie marszałka Senatu złożyły 73 osoby. Zostały one przesłuchane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, które prowadzi śledztwo w tej sprawie. Sprawę nadzoruje Prokuratura Regionalna w Szczecinie.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

200 zł za rentgen? Reporter Radia Szczecin o kolejnym pacjencie Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 10:57
- Tomasz Grodzki mówi rzeczy czasami nietrzymające się zdrowego rozsądku, na przykład, że w swojej praktyce lekarskiej pacjentów przyjmował sporadycznie. Sprawdziłem to, w oświadczeniu majątkowym za 2016 rok wskazał z tego tytułu zarobki rzędu 130 tys. zł - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin. Gościem Polskiego Radia 24 był także Samuel Pereira z tvp.info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duklanowski: uczciwa kobieta musiała się upokorzyć i dać pieniądze Grodzkiemu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 12:00
- To kolejna osoba, która potwierdza tezę, że w szczecińskim szpitalu istniał cały system przyjmowania korzyści majątkowych - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Radia Szczecin Tomasz Duklanowski. - W relacjach kilku osób przewija się postać "lekarza naganiacza z metra ciętego" - dodał.
rozwiń zwiń