Abp Dzięga: nie ma dziś większego grzechu niż zabijanie nienarodzonych

- Woła do nieba z całej ziemi jęk dzieci nienarodzonych, a zabijanych - mówił podczas internetowej edycji Marszu dla Życia arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. W tym roku Marsz z powodu pandemii odbył się w formie transmisji online.

2020-04-27, 07:17

Abp Dzięga: nie ma dziś większego grzechu niż zabijanie nienarodzonych
Tak wyglądał szczeciński Marsz dla Życia w 2018 roku. Foto: facebook.com / Marsz dla Życia Szczecin

Co roku od 2002 roku ulicami Szczecina przechodził Marsz dla Życia - manifestacja organizowana przez Fundację Małych Stópek w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W niedzielę 26 kwietnia miała się odbyć kolejna edycja Marszu, jednak z powodu pandemii koronawirusa została ona przeniesiona do internetu.

Powiązany Artykuł

shutterstock dziwisz 1200.jpg
Kard. Dziwisz wezwał do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o ustanie pandemii

Źródło: youtube.com

"Za mało się modlimy"

Podczas Marszu dla Życia Online 2020 przemawiał metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Zachęcał do szczególnej modlitwy w intencji ochrony życia nienarodzonych.

- Woła do nieba z całej ziemi jęk dzieci nienarodzonych, a zabijanych - mówił arcybiskup podczas transmisji internetowego marszu. - Nie ma głębszego grzechu, nie ma większego cierpienia Boga i człowieka dziś w sprawach ziemskich niż grzech zabijania nienarodzonych - podkreślał.

REKLAMA

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Abp Gądecki zawierzył Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

- Wszyscy w naszym pokoleniu jakoś za to odpowiadamy, bo za mało się modlimy - mówił abp Andrzej Dzięga.

Metropolita szczecińsko-kamieński apelował, by "otoczyć szańcem ochrony dzieci nienarodzone" poprzez modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. - By zakończyło się w Polsce i w całym świecie zabijanie nienarodzonych traktowane jako sposób rozwiązywania problemów, czy ucieczki od problemów, a by zaczęła się zwyczajna i skuteczna ochrona każdego mężczyzny i niewiasty, i każdego dziecka od poczęcia aż po naturalną śmierć - mówił kapłan.

Marsz dla Życia 2020... online

Tegoroczna edycja Marszu została zrealizowana za pomocą transmisji internetowej. Podczas ponad godzinnego wydarzenia uczestnicy mogli zobaczyć fragmenty nagrań z wcześniejszych edycji Marszu dla Życia, wysłuchać przemówień i wywiadów, wspólnie się modlić, a także obejrzeć prezentację dotyczącą życia prenatalnego.

REKLAMA

Uczestnicy internetowego Marszu mogli także włączyć się w śpiew hymnów poprzednich edycji wydarzenia, a także podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego - zobowiązanie do modlitwy za nienarodzone dziecko zagrożone aborcją - która trwa przez 9 miesięcy.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Ks. T. Kancelarczyk: przy aborcji, wina jest po stronie mężczyzny, bo go nie ma

Twórca Marszów dla Życia, ks. Tomasz Kancelarczyk nawiązywał podczas transmisji do hasła tegorocznej edycji Marszu "Jak nie Ty, to kto?". Podkreślał, że pomoc w ochronie życia nienarodzonych, która manifestuje się w Marszu dla Życia, powinna pojawiać się w codziennych działaniach każdego z nas, "np. wtedy, gdy widzimy w swoim sąsiedztwie osobę potrzebującą".

Powiązany Artykuł

pro life anti aborcja free shut 1200.jpg
Robert Tekieli: wielu ideowych polityków ma w sprawie aborcji dylemat

Fundacja Małych Stópek

Organizatorem Marszu dla Życia jest Fundacja Małych Stópek - stowarzyszenie, które wśród swoich zadań ma m.in. pomoc kobietom rozważającym aborcję. Fundacja powstała w 2012 roku i realizuje zadanie "ochrony każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności, w jakich się poczęło oraz promocji odpowiedzialnego rodzicielstwa".

REKLAMA

Swoją misję pełni poprzez "edukację młodzieży, promowanie wartości ludzkiego życia, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez pomoc specjalistyczną i materialną".

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Feministki wywieszają parasolki. Odpowiedzią jest akcja #FalaŻycia

Podczas pandemii koronawirusa w Polsce fundacja nie zaprzestała działalności. Wciąż pomaga kobietom zmagającym się z podjęciem decyzji o urodzeniu dziecka, wspiera także Dom Samotnej Matki. Zorganizowała także zbiórkę na zakup respiratorów dla szpitali, a także angażuje się w honorowe krwiodawstwo czy szycie maseczek ochronnych.

ekai.pl, jmo

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej