X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kandydat na I Prezesa SN, sędzia Tomasz Artymiuk, z drugą największą liczbą rekomendacji

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 23:24
Najwięcej rekomendacji od sędziów wybranych przez poprzednie składy Krajowej Rady Sądownictwa na stanowisko I Prezesa Sądu Najwyższego otrzymał absolwent Centrum Szkolenia Wojskowej Służby Wewnętrznej im. Feliksa Dzierżyńskiego, sędzia Tomasz Artymiuk. Poinformował o tym wiceminister MSZ Paweł Jabłoński.
Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego
Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu NajwyższegoFoto: PAP/Tomasz Gzell

Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wskazało dzisiaj 20 sędziów jako kandydatów na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. To etap poprzedzający właściwe głosowanie.

1200_Kaleta_PAP.jpg
Sebastian Kaleta: zabezpieczyliśmy Sąd Najwyższy przed chaosem

Najwięcej (17) zgłoszeń miała sędzia Małgorzata Manowska, która w 2018 roku została wybrana przez nową KRS do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. Sędzia Tomasz Artymiuk został zgłoszony przez 12 sędziów, Tomasz Demendecki przez 11. Pozostali sędziowie uzyskali po kilka lub po jednym głosie.

"Sędzia Tomasz Artymiuk akces do PZPR zgłosił w listopadzie 1989 roku"

"Spośród sędziów powołanych z rekomendacji KRS poprzednich kadencji najwięcej głosów dostał T. Artymiuk - współautor sformułowanej w 2007 roku zasady prawnej, że w stanie wojennym sądy nie tylko mogły stosować prawo wstecz, ale wręcz miały taki obowiązek" - napisał wiceminister Paweł Jabłoński na swoim profilu społecznościowym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> "Zachowanie sędziów jest absurdalne". Publicyści o sytuacji w Sądzie Najwyższym

Tym samym obecny kandydat na I Prezesa SN przyczynił się do tego, że sędziowie stanu wojennego nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

Paweł Jabłoński zwrócił również uwagę, że sędzia Tomasz Artymiuk akces do PZPR zgłosił w listopadzie 1989 roku.

Prezentacja wizji sprawowania funkcji I Prezesa SN

Portal TVP Info przypomniał, że Centrum Szkolenia Wojskowej Służby Wewnętrznej im. Feliksa Dzierżyńskiego w Mińsku Mazowieckim "to ta sama szkoła, którą kończył sędzia Józef Iwulski.

Jutro wczesnym popołudniem wszyscy kandydaci wygłoszą pięciominutowe przemówienia, podczas których zaprezentują swoją wizję sprawowania funkcji I Prezesa SN.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zgromadzenie sędziów SN. Kamil Zaradkiewicz wyłonił członków komisji skrutacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 12:26
Przewodniczący obradom Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego sędzia Kamil Zaradkiewicz poinformował o wyłonieniu członków komisji skrutacyjnej na podstawie protokołu głosowania dostarczonego mu w sobotę. Część sędziów kontestuje ten sposób wyłonienie komisji.
rozwiń zwiń