X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Przedsiębiorcy czekają na pieniądze". Politycy PiS złożyli wizytę Trzaskowskiemu

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 09:44
"Pieniądze rządowe czekają, przedsiębiorcy czekają" - napisał na Twitterze poseł PiS Przemysław Czarnek, informując o interwencji poselskiej w warszawskim ratuszu. Stołeczny samorząd jest jednym z tych, które najgorzej radzą sobie z wypłatą funduszy, o które zwrócili się przedsiębiorcy w ramach tarczy antykryzysowej.
Politycy PiS przed warszawskim ratuszem
Politycy PiS przed warszawskim ratuszemFoto: Twitter/PrzemysławCzarnek

Politycy PiS pojawili się rano w stołecznym ratuszu. - Złożyliśmy wizytę panu prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu, żeby poznać powody, dlaczego miasto Warszawa zdecydowanie wolniej od innych rozpatruje wnioski o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców - informuje w rozmowie z portalem TVP.Info Michał Szpądrowski, warszawski radny PiS.

pap_wawa1200.jpg
Rozpatrywanie wniosków o pomoc dla firm. Waldemar Buda: w Warszawie skala zaniedbań jest ogromna

Polscy przedsiębiorcy mogą otrzymać dodatkowe pieniądze dzięki tarczy antykryzysowej, którą wprowadził rząd PiS.

Waldemar Buda: ogromna skala zaniedbań

- Skala zaniedbań w stolicy, jeśli chodzi o rozpatrywanie wniosków, jest ogromna. Na prawie 100 tys. wniosków rozpatrzono ponad 10 tys. Teraz trochę to przyspieszyło ze względu na duże niezadowolenie przedsiębiorców. Jednak jest to nieporównywalne z innymi dużymi miastami, które mają wyniki na poziomie kilkudziesięciu procent - mówił w środę wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

W stolicy uprawnionych do otrzymania wsparcia jest ponad 400 tysięcy firm. 

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Wsparcie mikrofirm w ramach tarczy antykryzysowej. Warszawa najwolniej rozpatruje wnioski

- Są to pieniądze bardzo ważne. Szczególnie w okresie pandemii warszawiacy ich potrzebują. Niestety widzimy, że ratusz wyraźnie sobie z tym nie radzi. Chcemy więc, jeśli jest taka możliwość, a pan prezydent jest w pracy, zajrzeć do dokumentów i dowiedzieć się, dlaczego zdaniem ratusza rozpatrywanie tych dokumentów idzie tak wolno, wolniej niż w innych miastach wojewódzkich - powiedział Michał Szpądrowski.

"Walczy już o Pałac Prezydencki"

Jego zdaniem, chociaż kampania przed wyborami prezydenckimi formalnie jeszcze się nie zaczęła, Rafał Trzaskowski "zamiast zająć się interesami mieszkańców, walczy już o Pałac Prezydencki".

- Jeżeli pan prezydent Trzaskowski ma czas, bo tak chętnie wychodzi z ratusza na różne konferencje prasowe i spotkania sztabowe, to oczekujemy, że na poważnie zajmie się pracą urzędu. Dlaczego? Bo ten urząd po prostu teraz nie działa. Jeżeli będziemy mieli, nie daj Boże, takiego prezydenta kraju, to Polacy mogą się po nim spodziewać tego samego, co w ratuszu, czyli słabego zarządzania - komentuje radny w rozmowie z TVP.Info.

Szpądrowski ocenił, że Trzaskowski może jest stworzony do aktywności medialnej, ale, jak widać, "nie jest stworzony do ciężkiej pracy".

Zobacz także: Rafał Trzaskowski, kandydat PO w wyborach prezydenckich rozesłał do 8 tys. urzędników e-maila, w którym tłumaczył, dlaczego kandyduje. – Można powiedzieć, że w trzech elementach zostało złamane prawo. Po pierwsze, nie wolno prowadzić agitacji wyborczej przed zarządzeniem przez marszałek Sejmu terminu wyborów. Agitacji nie można prowadzić w instytucjach publicznych, takich jak urzędy, szkoły, przedszkola. Poza tym prezydent Warszawy nie powinien wykorzystywać swojego stanowiska do prowadzenia kampanii – powiedział portalowi tvp.info poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

Źródło: TVP Info

TVP.Info, paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm przyjął tarczę antykryzysową 3.0. Wsparcie dla gospodarki w obliczu epidemii

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 20:58
Sejm przyjął trzecią odsłonę tarczy antykryzysowej. To pakiet nowelizacji około 40 ustaw, zawierający dalsze propozycje pomocy dla gospodarki w związku z koronawirusem. Tarczę 3.0 poparło 233 posłów, przeciw było 212, wstrzymało się 11.
rozwiń zwiń