X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Strona poparcia dla Trzaskowskiego powstała kilka dni przed ogłoszeniem jego kandydatury

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 09:50
"Jesteśmy grupą obywateli popierających kandydaturę Rafała Trzaskowskiego w wyborach na urząd prezydenta RP" - można przeczytać na stronie Trzaskowski2020.pl, która opisuje siebie jako "obywatelską grupę poparcia". Co ciekawe, Trzaskowski do startu w wyborach został wybrany 15 maja, a strona powstała cztery dni wcześniej - 11 maja.
Strona poparcia dla Rafała Trzaskowskiego wystartowała zaskakująco wcześnie
Strona poparcia dla Rafała Trzaskowskiego wystartowała zaskakująco wcześnieFoto: PAP/Tytus Żmijewski
PAP Krzysztof Sobolewski 1200.jpg
"Niektórzy kandydaci agitują przed rozpoczęciem kampanii wyborczej". Sobolewski pisze do PKW

Gdy wejdzie się do panelu analizy strony internetowej, można znaleźć domenę: m.platforma.gliwice.pl.

Domena strony trzaskowski2020.pl Domena strony trzaskowski2020.pl
1200_Trzaskowski_EN.jpg
Radny pokazał maila od Trzaskowskiego. "Nawet platformersi łapią się za głowę"

Tymczasem Pełnomocnik Wyborczy Andrzeja Dudy Krzysztof Sobolewski w piśmie do PKW zawiadomił o działaniach kandydatów na prezydenta, którzy mają agitować przed rozpoczęciem kampanii wyborczej. Sprawa dotyczy m.in. o Rafała Trzaskowskiego.

"Nie podejmuje próby ukrycia realnego charakteru spotu"

Krzysztof Sobolewski wskazał, że 20 maja jeden z kandydatów, publicznie deklarujący start w wyborach - Rafał Trzaskowski - rozpowszechniał spot wyborczy. - Ów kandydat nie podejmuje nawet próby ukrycia realnego charakteru rzeczonego spotu, czy też jego kampanijnego profilu - zauważył polityk.

Jak dodał, 15 maja Rafał Trzaskowski zamieścił nagranie stanowiące apel do mieszkańców Warszawy, w którym m.in. przekonuje, że przyjęcie przez niego funkcji Prezydenta RP nie pogorszy sytuacji tego miasta. Krzysztof Sobolewski zaznaczył, że Rafał Trzaskowski dotychczas nie zarejestrował komitetu wyborczego.

pap_palac1200.jpg
Andrzej Duda na czele, Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia z podobnym poparciem

Trzaskowski za Kidawę

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został rekomendowany przez Platformę Obywatelską jako kandydat na prezydenta RP w piątek 15 maja. Zastąpił tym samym Małgorzatę Kidawę-Błońską, która tego samego dnia wycofała się ze startu w wyborach prezydenckich.

Poparcia Trzaskowskiemu udzielili też liderzy wszystkich ugrupowań KO - Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych.

Nowy sondaż

Wyniki majowego badania pracowni Kantar wskazują, że gdyby wybory odbyły się za dwa miesiące, to największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, którego wskazało 39 proc. badanych deklarujących chęć wzięcia udziału w wyborach. Drugie miejsce zajmuje Rafał Trzaskowski, który zgromadził 18 proc. głosów. Trzecie miejsce należy do Szymona Hołowni mającego 15 proc. poparcia.

Gdyby obecny prezydent spotkał się w II turze wyborów prezydenckich z Rafałem Trzaskowskim, uzyskałby niecałą połowę głosów (48 proc.), podczas gdy kandydat Koalicji Obywatelskiej otrzymałby wynik równy 41 proc.

tvp.info/PAP/twitter.com/trzaskowski2020.pl
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzaskowski: politycy PSL zaproponowali mi pomoc w zbieraniu podpisów poparcia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 10:04
W programie Onet Rano prezydent Warszawy mówił, że "po PiS wszystkiego można się spodziewać", w tym - jego zdaniem - problemów z rejestracją nowego kandydata. Współpracę zaoferowali jednak politycy ludowców. - Dzwonili do mnie politycy PSL, np. Piotr Zgorzelski, i mówili: Rafał, PSL pomoże Ci zbierać podpisy - powiedział Trzaskowski. Ciepło wypowiadał się też o swoim konkurencie, Władysławie Kosiniaku-Kamyszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zajmuje się kampanią ze szkodą dla warszawiaków". Apel posła PiS do Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 14:21
- Wzywamy Rafała Trzaskowskiego do pochylenia się nad pracą w stołecznym ratuszu. Zajmuje się teraz kampanią wyborczą, a na tym tracą warszawiacy, tracą przedsiębiorcy - apelował poseł PiS Przemysław Czarnek. - W tej chwili trzeba być blisko ludzi - oświadczył w odpowiedzi Trzaskowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: CBA zbada sprawę "Czajki". Pod lupą nadzór miasta nad oczyszczalnią

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 17:09
Prokuratura Regionalna w Warszawie powierzyła przeprowadzenie śledztwa ws. "Czajki" Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu - poinformowała rzecznik prasowa prokuratury Agnieszka Zabłocka-Konopka. Postępowanie dotyczy m.in. sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób i zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach. 
rozwiń zwiń