X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Policja: te wakacje będą inne, ale jak co roku będziemy dbać o bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 06:50
Ze względu na pandemię wakacje są inne od tych, które znamy. Jednak jak co roku będziemy dbać o bezpieczeństwo wyjeżdżających na wypoczynek. Będziemy m.in. kontrolować autokary wiozące dzieci i młodzież, patrolować miejsca wypoczynkowe oraz nasze łodzie będą czuwać nad bezpieczeństwem na wodach i w rejonie kąpielisk - powiedział PAP Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.
Pieszy patrol policji na plaży w Darłowie
Pieszy patrol policji na plaży w DarłowieFoto: Gerard/Reporter

W rozmowie z PAP Komendant Główny Policji podkreślił, że tegoroczne wakacje pod pewnymi względami są "inne od tych, które znamy". - Pandemia COVID-19 wymusiła na nas zmiany zachowań, wymaga od nas wszystkich zachowania szczególnej uwagi w kwestiach bezpieczeństwa. Wciąż obowiązują nas pewne ograniczenia jak chociażby obowiązek zasłaniania ust i nosa w określonych miejscach, czy zachowywanie bezpiecznej odległości - powiedział generał.

maseczka FREE 1200.jpg
Maseczki nadal trzeba nosić w sklepach i komunikacji

Policja dba o bezpieczeństwo wypoczywających

- Piecza nad realizacją tych wymogów wciąż pozostaje na naszych barkach. Ale jednocześnie, jak co roku dbamy o bezpieczeństwo wyjeżdżających na wypoczynek. To są np. kontrole autokarów wiozących dzieci i młodzież, to są nasze patrole w miejscach wypoczynkowych, to nasze łodzie na wodach i w rejonie kąpielisk itp. - tłumaczył.

Wskazał, że w związku z wakacjami kilka dni temu na plaży w Gdyni policjanci rozdawali dzieciom kolorowe opaski na ręce. - Rodzice mogą tam zapisać nr telefonu, na wypadek gdyby dziecko się zagubiło - podkreślił.

- Oczywiście nieustannie jesteśmy obecni na drogach, zwłaszcza tam, gdzie ruch jest największy. Pomagamy rozładować zatory, organizujemy objazdy, jeśli jest taka konieczność - poinformował.

Zobacz także:

Generał powiedział również, że policjanci prowadzą kampanie prewencyjne, które publikowane są stronie internetowej policji oraz jej mediach społecznościowych.

"Pomożemy w kraju i za granicą"

Shutterstock wakacje Polska morze 1200.jpg
Biura podróży już oferują wczasy w Bułgarii i Chorwacji. Wkrótce odmrażanie kolejnych kierunków

- Nawiązaliśmy także współpracę ze Strażą Pożarną, Lasami Państwowymi oraz siedmioma organizacjami harcerskimi w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Jesteśmy w stałym kontakcie z komendantami obozów, prowadzimy spotkania profilaktyczne, mamy przygotowane procedury bezpieczeństwa np. w przypadku konieczności ewakuacji itp. - wyjawił.

Podał także, że polscy policjanci będą pełnili także służbę za granicą w miejscach, gdzie często Polacy spędzają wakacje. - Po raz kolejny czworo policjantów wyjechało do Chorwacji. Będą tam uczestniczyć we wspólnych patrolach z chorwacką Policją. To nie tylko wsparcie dla tamtejszej formacji, ale także pomoc naszym rodakom, którzy czasem znajdują się w trudnych sytuacjach - zaznaczył.

Zobacz także:

- Oczywiście nic nie zastąpi mądrości i odpowiedzialności wypoczywających, jednak jesteśmy obecni i pomożemy, jeśli zajdzie taka potrzeba. W kraju i za granicą - dodał.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawca śmiertelnego wypadku na A1 zgłosił się na policję. Usłyszał zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 17:34
- Są zarzuty dla kierowcy podejrzanego o spowodowanie wypadku w czwartek rano na A1 w pobliżu Łodzi. 31-latek i 35-letni pasażer audi uciekli z miejsca wypadku, potem zgłosili się na policję. W wypadku zginął 50-letni łodzianin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spowodował śmiertelny wypadek na A1. Jest areszt dla kierowcy

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 16:44
Sąd w Łodzi aresztował na trzy miesiące sprawcę wypadku na autostradzie A1 w okolicach Łodzi, do którego doszło w czwartek. Zginął w nim 51-letni mężczyzna.
rozwiń zwiń