more_horiz
Wiadomości

Poncyljusz: Trzaskowski wyrasta na lidera, powinien stanąć na czele PO

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 20:22
- Rafał Trzaskowski, który wcześniej był politykiem dalszego szeregu, w ostatnich latach stał się jednym z wiceprzewodniczących Platformy Obywatelskiej i dzisiaj staje się naturalnym liderem obozu PO i on powinien dzisiaj stanąć na czele partii - mówił w rozmowie z tvp.info poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz.
Paweł Poncyljusz
Paweł PoncyljuszFoto: Grzegorz Bukala/REPORTER
pkw szef mid-20713009 1200.jpg
Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim. PKW podała oficjalne wyniki wyborów

Po II turze wyborów prezydenckich przyszedł czas podsumowań i rozliczeń w obu obozach politycznych, które starły się ze sobą w ponownym głosowaniu. Zwycięzcą wyborów jest Andrzej Duda, który osiągnął wynik przekraczający 10,4 mln głosów, jednak Rafał Trzaskowski także uzyskał ponad 10 mln głosów w wyborach prezydenckich.

Oba te wyniki są wysokie i rekordowe w historii polskiej demokracji po 1989 roku. Stąd też Paweł Poncyljusz, poseł Koalicji Obywatelskiej, widzi w Rafale Trzaskowskim przyszłego lidera obozu opozycyjnego, o czym mówił w rozmowie z portalem tvp.info.

Rafał Trzaskowski na czele PO?

- Rafał Trzaskowski, który wcześniej był politykiem dalszego szeregu, w ostatnich latach stał się jednym z wiceprzewodniczących Platformy Obywatelskiej i dzisiaj staje się naturalnym liderem obozu PO i on powinien dzisiaj stanąć na czele partii. Ten dorobek, który osiągnął przy okazji kampanii prezydenckiej, powinno się spożytkować na dalszy marsz, bo polityka jest długim marszem - mówił poseł KO.

Głos ten pasuje do narracji części polityków PO, m.in. rzecznika tej partii Jana Grabca, który stwierdził, że w partii namawia się Rafała Trzaskowskiego "by nie wracał do ratusza na cały etat, ale poświęcił też trochę części swojego życia na arenę ogólnopolską".

Czytaj również:

odrzywół 1200.jpg
Prezydent: Polska jest jedna, głęboko wierzę, że możemy podać sobie rękę

"Nie spodziewałbym się turbulencji w partii"

Równocześnie wśród części polityków innych ugrupowań, a także wśród publicystów, pojawiają się sugestie, że w Platformie Obywatelskiej będzie musiało dojść do rozliczeń w związku z przegranymi wyborami prezydenckimi.

- Nie spodziewałbym się jakiś turbulencji wewnątrz Platformy Obywatelskiej. Tym bardziej, że tak jak powiedziałem, to dzisiaj Rafał Trzaskowski wydaje się takim niekwestionowanym liderem, choćby przez to, ze objechał całą Polskę, wszystkie struktury Platformy Obywatelskiej pracowały na niego - skomentował to Paweł Poncyljusz.

tvp.info, jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem