Zatrzymanie Sławomira N. Czynności prokuratorskie ruszą od wtorku
Były minister transportu Sławomir N. i biznesmen Jacek P. nie zostaną w poniedziałek dowiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Czynności z ich udziałem planowane są od wtorku rano - poinformowała rzecznik tej prokuratury, prok. Mirosława Chyr.
2020-07-20, 20:50
- Sławomir N. został w poniedziałek zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy
- Wraz z nim zatrzymano w Polsce dwie osoby - b. dowódcę jednostki Grom, Dariusza Z. oraz biznesmena, Jacka P.
- Dariusz Z. został doprowadzony do prokuratury w poniedziałek
- Sławomir N. Jacek P. i Dariusz Z. zostali zatrzymani w wyniku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę i CBA we współpracy ze Specjalną Prokuraturą Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowym Antykorupcyjnym Biurem Ukrainy
Powiązany Artykuł

Zatrzymanie Sławomira N. Wobec byłego ministra Tuska prowadzone są dwa śledztwa
- We wtorek w godzinach porannych prokurator rozpocznie czynności z zatrzymanymi. Dużo względów o tym decyduje, w tym cały czas trwające przeszukania, ich wyniki, określona koncepcja i taktyka śledcza. Prokurator musi zaplanować kolejność poszczególnych czynności, ponadto niektórzy zatrzymani muszą dojechać z Gdańska - zaznaczyła prokurator. Przeszukania w ramach postępowania są prowadzone w Gdańsku i Warszawie.
Czytaj także:
- "To uczciwa osoba", "Na Ukrainie cieszy się dobrą opinią". Politycy PO bronią Sławomira N.
- Sławomir N. zatrzymany. Brudziński: był bliskim współpracownikiem Tuska i stąd wynikają emocje opozycji
- "Jarosław Kaczyński będzie realizował swoją rewolucję". Leszek Miller o zatrzymaniu Sławomira N.
W poniedziałek po południu do stołecznej prokuratury dowieziona została zaś pierwsza z trzech osób zatrzymanych w tej polsko-ukraińskiej sprawie dotyczącej zarządzania drogami na Ukrainie, czyli b. szef jednostki Grom Dariusz Z. - Potwierdzamy, że został on doprowadzony do prokuratury, ale czynności z nim jeszcze się nie rozpoczęły - powiedziała prok. Chyr. Jak dodała, prawdopodobnie czynności te mogą odbyć się we wtorek, także wobec dwóch pozostałych zatrzymanych.
Posłuchaj
Podejrzenie korupcji i prania brudnych pieniędzy
Jak wcześniej informowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie, b. minister transportu i b. szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir N. został w poniedziałek zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy. Wraz z nim zatrzymano w Polsce dwie osoby - b. dowódcę jednostki Grom, Dariusza Z. oraz biznesmena, Jacka P.
Śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Prowadzone jest równolegle przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Warszawie, a także Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.
REKLAMA
W sprawie toczą się odrębne śledztwa w Polsce i na Ukrainie, a dowodami wymienia się i działania koordynuje specjalny zespół śledczych. Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Sławomir N. ma usłyszeć sześć zarzutów dotyczących okresu, gdy kierował ukraińską Państwową Służbą Dróg Samochodowych – Ukrawtodor.
mbl
REKLAMA