X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Premier: nasze wskaźniki gospodarcze zaskakują na plus

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 16:35
- Szybka reakcja polskich władz na epidemię koronawirusa pomogła na "relatywnie szybkie ponowne otwarcie różnych sektorów naszej gospodarki". Nasze gospodarcze wskaźniki zaskakują na plus - ocenił Mateusz Morawiecki.
Szef rządu stwierdził, że spowodowana epidemią recesja będzie w Polsce najmniej dotkliwa spośród wszystkich państw UE
Szef rządu stwierdził, że spowodowana epidemią recesja będzie w Polsce najmniej dotkliwa spośród wszystkich państw UEFoto: facebook.com/@MorawieckiPL
warszawa panorama warszawy free sghut 1200.jpg
Eurostat: Polska z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej

Mateusz Morawiecki wziął udział w rozmowie online, zorganizowanej przez amerykański think tank Atlantic Council, wskazując na produkcję przemysłową oraz sprzedaż detaliczną.

Czytaj także:

Powołując się dane OECD, powiedział, że spowodowana epidemią recesja będzie w Polsce najmniej dotkliwa spośród wszystkich państw UE.

Mateusz Morawiecki 1200.jpg
Premier: budżet Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie podwojony do 12 miliardów złotych

Stosunki polsko-niemieckie

W trakcie rozmowy online były ambasador USA w Polsce Daniel Fried zapytał polskiego premiera o głosy w PiS-ie z "ostrą retoryką wobec Niemiec". Odpowiadając na to pytanie, Mateusz Morawiecki zauważył, że w PiS-ie są "różne głosy" i "różne skrzydła".

- Nie powiedziałbym, że jest ostra antyniemiecka retoryka. Są kwestie których nie lubimy i o czym mówimy, np. Nord Stream. W naszej ocenie to płacenie europejskimi pieniędzmi za broń dla Władimira Putina - oświadczył premier.

"Krawędź nowej ery"

Podczas rozmowy premier powiedział również, że NATO jest ważne dla zachowania światowego pokoju i podkreślił: "chcielibyśmy by wszystkie takie kroki (ograniczenie wojsk USA w RFN - red.) były podejmowane przez konsensus".

Wskazał przy tym, że decyzja o rozlokowywaniu wojsk USA leży w gestii władz w Waszyngtonie.

Polski premier mówiąc o stosunkach transatlantyckich oznajmił, że "wszyscy widzimy, że jesteśmy na krawędzi nowej ery i musimy wzmocnić relacje". - Będąc równocześnie bardzo prounijna i bardzo proamerykańska, Polska jest kluczowo ważna w łączeniu UE i USA - zaznaczył.

***

Rozmowa z Mateuszem Morawieckim w waszyngtońskim think tanku Atlantic Council ma tytuł "Odpowiedź Polski na COVID-19 i strategie dla Europy po kryzysie".

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: niech polskie firmy korzystają z polskich produktów

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 14:31
- Niech polskie firmy i instytucje, w tym także podmioty publiczne, korzystają z polskich produktów i polskiej technologii - zaapelował w Gdyni premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szybka odbudowa potencjału gospodarczego". Znamy założenia do projektu budżetu na 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 16:10
Rząd przyjął założenia do projektu przyszłorocznego budżetu. Prognozuje wzrost PKB o 4 proc. i inflację w wysokości 1,8 proc. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do kwarantanny dla przyjeżdżających do Polski

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 13:25
- Niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do stosowania zasad kwarantanny na 12 dni, czy dwa tygodnie, wobec osób z innych państw, które przyjeżdżają do Polski lub wobec naszych obywateli, którzy wracają z niektórych państw - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń