X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Oskarżali samorządy o dyskryminację LGBT. Ordo Iuris pozywa autorów "Atlasu nienawiści"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 11:50
Część polskich samorządów stała się obiektem krytyki społeczności LGBT. Instytut Ordo Iuris, w imieniu władz lokalnych, złożył pozew przeciwko autorom "Atlasu nienawiści".
Protest środowisk LGBT w Warszawie
Protest środowisk LGBT w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Instytut Ordo Iuris złożył pozew przeciwko autorom "Atlasu nienawiści". Jest to publikacja, która oskarża samorządy o dyskryminację osób o skłonnościach homoseksualnych.


lgbt parada east news 1200.jpg
Ochojska zarzuciła Jakiemu kłamstwo ws LGBT. Posłużyła się fake newsem

Jedna z aktywistek odpowiedzialnych za "Atlas nienawiści" uchyla się od odbioru odpisu pozwu. W sprawę zaangażowany jest także inny przedstawiciel społeczności LGBT Bartosz Staszewski, który wcześniej angażował się w sytuację związaną z zatrzymaniem Michała Sz. (Margot).

W listopadzie 2019 r. na forum Parlamentu Europejskiego zaprezentowany został "Atlas nienawiści" zawierający mapę wskazującą niemal 100 polskich samorządów.

Publikacja krytykuje jednostki samorządowe, sugerując, że obowiązują tam przepisy dyskryminujące ludzi o skłonnościach homoseksualnych i nazywając je "strefami wolnymi od LGBT".

W marcu 2020 r. Instytut Ordo Iuris zapowiedział wystąpienie, w imieniu władz lokalnych, na drogę prawną przeciwko autorom "Atlasu nienawiści". Instytut przygotował pozwy w imieniu sześciu jednostek samorządu terytorialnego. Ordo Iuris domaga się opublikowania oświadczenia z przeprosinami za sformułowane zarzuty, odczytania go przed Parlamentem Europejskim oraz podczas konferencji w Polskiej Agencji Prasowej, a także jego rozpowszechnienia.

Jedna z pozwanych uchyla się od odbioru odpisu pozwu

W sprawie toczącej się z powództwa powiatu przysuskiego, który umieszczony został w "Atlasie nienawiści", Sąd Okręgowy w Radomiu skutecznie doręczył odpisy pozwu dwóm pozwanym, którzy złożyli na niego odpowiedź. Wobec trzeciej pozwanej, Pauliny P., doręczenie odpisu pozwu okazało się niemożliwe, ze względu na uchylanie się przez nią od odbioru pisma.

Sąd zobowiązał pełnomocników powiatu przysuskiego do doręczania kobiecie odpisu pozwu za pośrednictwem komornika, pod rygorem zawieszenia postępowania w przypadku bezskutecznego doręczenia. Również komornikowi nie udało się doręczyć dokumentu.

Czytaj także:

Publikacja "Atlasu nienawiści", według Ordo Iuris, stanowiła inspirację dla działań podjętych przez aktywistę Bartosza Staszewskiego. W marcu rozpoczął on akcję polegającą na umieszczaniu przy wjazdach do miejscowości tabliczek informujących o "strefach wolnych od LGBT".

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dyskryminacja i godzenie w wolność wyboru ścieżki zawodowej". Ekspert Ordo Iuris o nowym prawie UW

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 13:49
Co najmniej trzy artykuły konstytucji - według Ordo Iuris - narusza "Plan równości płci" przyjęty przez prof. Marcina Pałysa, do niedawna rektora Uniwersytetu Warszawskiego. - Przyjęte rozwiązania dyskryminują i godzą w wolność np. wyboru przedmiotów badań naukowych - twierdzi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Bartosz Zalewski z Centrum Analiz Legislacyjnych Ordo Iuris.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Próbuje przekształcić istniejące struktury społeczne". Ordo Iuris punktuje ws. konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 13:22
Instytut Ordo Iuris przygotował analizę przedstawiającą doktrynalne źródła konwencji stambulskiej oraz dokumentów publikowanych przez GREVIO - komitet monitorujący wykonywanie konwencji.
rozwiń zwiń