Pomorskie: auto wjechało na szkolne boisko. Policja szuka kierowcy

W czwartek po południu w miejscowości Wilanowo (woj. pomorskie) auto osobowe, po staranowaniu przydrożnej barierki, wjechało na szkolne boisko. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, szuka go policja.

2020-10-08, 19:48

Pomorskie: auto wjechało na szkolne boisko. Policja szuka kierowcy
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Pomorska Policja

Poszkodowany został 53-letni pasażer samochodu.

O zdarzeniu, do którego doszło w Wilanowie w powiecie kartuskim, poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach st. asp. Piotr Gdaniec.

Powiązany Artykuł

policja.pl zatrzymany 1200.jpg
Pijany mężczyzna jechał kradzionym samochodem. Śmiertelnie potrącił rowerzystę


- Kierowca mercedesa na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na szosie. Auto zjechało na pobocze, uderzyło w przydrożne barierki, przebiło je i wjechało na szkolne boisko - poinformował Gdaniec. Dodał, że "szczęśliwie na boisku nikogo nie było".

Oficer prasowy dodał, że kierowca mercedesa uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając w aucie pasażera, 53-letnego mieszkańca powiatu kartuskiego. Wyjaśnił, że pasażer doznał "ogólnych potłuczeń", a badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Całe zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Czytaj także:

Oficer prasowy dodał, że policja szuka kierowcy mercedesa.

Z kolei rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej Łukasz Płusa poinformował, że na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy straży pożarnej.

itom

Polecane

Wróć do strony głównej