more_horiz
Wiadomości

Wojciech Mann mówił o wstydzie za polskie obywatelstwo. Oto, co odpowiedzieli internauci i politycy

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 06:51
"A ja się nie wstydzę. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem" - napisał na Twitterze europoseł Patryk Jaki. To jego odpowiedź na słowa Wojciecha Manna, który podczas wywiadu z Tomaszem Lisem powiedział o wstydzie za polskie obywatelstwo. Głosów oburzenia na skandaliczną wypowiedź dziennikarza jest zdecydowanie więcej.
Dziennikarz Wojciech Mann
Dziennikarz Wojciech MannFoto: MAREK LASYK/REPORTER

Wojciech Mann, mówiąc o obecnej władzy, ocenił, że jesteśmy "spychani na jakieś marginesy", a ludzie rozumni i tacy, którzy "kawałek świata widzieli, wstydzą się tego, że mają polskie obywatelstwo". 

Witold Waszczykowski 1200.jpg
"Stygmatyzowanie naszego państwa i rządu". Waszczykowski o propozycji Niemiec ws. praworządności

"A ja się nie wstydzę. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Jestem też wdzięcznym wszystkim, którzy Polskę budowali i tym, którzy oddali za nią życie. Czuję się wobec nich zobowiązany. Zobowiązany do przekazywania wartości, które były dla nich wszystkim" – napisał Patryk Jaki, odnosząc się do słów Manna. 

Swój wpis opatrzył hashtagiem "Dumni z Polski". 

Na wypowiedź Wojciecha Manna szybko zareagowali także inni politycy. 

Zdaniem Krzysztofa Sobolewskiego, jeśli autor kontrowersyjnej wypowiedzi, może "wyjechać do Norwegii". Jego zdaniem to "ostatnio bardzo popularny kierunek dla "rozumnych" ludzi".

O zrzeczeniu się obywatelstwa Polskiego wspomina także poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński, który podkreśla, że jest mu "wstyd za ludzi, którzy wstydzą się własnej Ojczyzny".

O wstydzie względem wypowiedzi Manna mówi także Jan Mosiński:

Wypowiedź Wojciecha Manna krótko skomentował poseł Robert Winnicki:

Głosów oburzenia jest zdecydowanie więcej.

fc/AS

Zobacz także

Zobacz także