X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wyrok TK w sprawie aborcji eugenicznej jest jasny. Demaskujemy główne fake newsy

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 10:23
Środowiska sprzeciwiające się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który ogłosił, że tzw. aborcja eugeniczna jest niezgodna z ustawą zasadniczą, starają się przekonać opinię publiczną, że w Polsce m.in. została całkowicie zakazana aborcja.
Protest zwolenników legalnej aborcji pod kościołem w Warszawie
Protest zwolenników legalnej aborcji pod kościołem w WarszawieFoto: Robert Bąkiewicz/twitter

Przedmiotem obrad sędziów TK i wydanego wyroku, było zbadanie zgodności, bądź nie, z Konstytucją RP - art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu, który brzmi następująco:

"Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku, gdy (...) badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu".


Czytałyście pana Gądeckiego, biskupa? Jak cieszy się, że w Polsce będzie zakaz aborcji? Wiecie, jak cieszą się kościelni...

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet Sobota, 24 października 2020

Wbrew temu, co głoszą środowiska uczestniczące w manifestacjach aborcyjnych i wspierający je politycy opozycji, wyrok TK nie dotyczył, a przez to nie zniósł prawa do aborcji w wypadku gwałtu, a także usunięcia ciąży w razie zagrożenia życia matki.

Nie jest też prawdą, że wyrok TK zakazał badań prenatalnych.

Manipulacją jest też, że TK wyznaczył termin ogłoszenia orzeczenia w środku II fali pandemii koronawirusa, gdyż wniosek ten złożyła grupa posłów PiS w listopadzie zeszłego roku, a termin ogłoszenia wyroku TK podał 17 września tego roku, gdy nie można było przewidzieć, że nadejdzie druga fala epidemii.

Komentarz Prezesa Fundacji Mamy i Taty w związku z atakiem na Kościół św. Mateusza i Ewangelisty: "Kościół św. Mateusza...

Opublikowany przez Fundacja Mamy i Taty Sobota, 24 października 2020

Czytaj także:


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyrok TK ws. aborcji. Jan Kanthak: było oczekiwanie, że powinien się tym zająć

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 12:50
Przepis zezwalający na aborcję eugeniczną jest niezgodny z konstytucją - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny, zajął się sprawą na wniosek grupy ponad stu posłów PiS, PSL-Kukiz'15 oraz Konfederacji. - Było oczekiwanie, że TK powinien zająć stanowisko wobec eugenicznej przesłanki aborcyjnej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Kanthak z Solidarnej Polski. Sprawę wyroku komentowali także Radosław Fogiel z PiS, Marek Rutka z Lewicy i Marek Sawicki z PSL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji: widać różnicę między manifestowaniem pokojowym, a demonstracjami z wulgarnymi hasłami na transparentach

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 10:32
- Dziś widać różnicę między manifestowaniem pokojowym, jak miesięcznice, a demonstracjami z wulgarnymi hasłami na transparentach - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek o protestach przeciw wyrokowi TK.
rozwiń zwiń