"Powinny zostać wyciągnięte konsekwencje". Nisztor o incydentach na Marszu Niepodległości i Strajkach Kobiet

- W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której chuligani podczas Strajku Kobiet dewastowali miasto - te osoby nie zostały ukarane - zauważył w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli również Dawid Wildstein (TVP) i Piotr Cywiński ("Sieci").

2020-11-13, 11:47

"Powinny zostać wyciągnięte konsekwencje". Nisztor o incydentach na Marszu Niepodległości i Strajkach Kobiet
Policja przy stacji Warszawa Stadion podczas tegorocznego Marszu Niepodległości. Foto: PAP/Leszek Szymański

Goście audycji rozpoczęli od podsumowania incydentów, które miały miejsce podczas tegorocznego Marszu Niepodległości. Zaznaczyli, że policja nadal ustala szczegóły i przyczyny zajść.

Piotr Cywiński przypomniał, że wielokrotnie wspominał w swoich publikacjach, że mimo zakazów pochód się odbędzie. - Wiadomo było, że znajdą się też tacy, którzy będą prowokować. Policja powinna być do tego szczególnie przygotowana i reagować z odpowiednią wrażliwością - podkreślił publicysta.

Posłuchaj

Piotr Nisztor, Dawid Wildstein i Piotr Cywiński m.in. o konsekwencjach po Marszu Niepodległości (Temat dnia/Gość PR24) 43:58
+
Dodaj do playlisty

Sprawa do wyjaśnienia

Powiązany Artykuł

EN_gutry 1200.jpg
"Widać, jak podnosi strzelbę". Tomasz Gutry ma zdjęcie policjanta, który mógł do niego strzelić

Więcej na ten temat powiedział Piotr Nisztor, który zaznaczył, że policja jako "instytucja apolityczna" powinna interweniować niezależnie od tego, jakie poglądy mają chuligani.

- W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której chuligani podczas Strajku Kobiet dewastowali miasto - te osoby nie zostały ukarane - zauważył dziennikarz. Zaznaczył, że 11 listopada, gdy "chuligani udający patriotów" obok innych uczestników Marszu Niepodległości wyszli na ulicę, policja również nie interweniowała adekwatnie. Dodał, że "powinny zostać wyciągnięte konsekwencje", ale zaznaczył, że nadal pozostaje wiele pytań o to, kto i czy wydał jakiekolwiek rozkazy interweniującym policjantom.

REKLAMA

Czytaj także:

Dawid Wildstein ocenił, że "dysproporcja w reakcji na to, co się stało podczas 11 listopada, a na to, co się działo podczas Strajku Kobiet, jest uderzająca".

- Czuję pogłębiający się niesmak, gdy szeroko pojęta prawica stała się takim "chłopcem do bicia", a cała opozycja nakręca histeryczną i nieadekwatną reakcję, sama nie bijąc się w piersi. A warto, żeby w te piersi się uderzyła, ponieważ eskalacja przemocy, do której dochodziło punktowo podczas Strajku Kobiet była znaczna - niszczone kościoły, ataki na ludzi, na wiernych. To jest problem z aktualną debatą i jej proporcjami - podsumował publicysta TVP.

W dalszej części audycji poruszono temat praworządności w Unii, a także rozważano społeczne konsekwencje długotrwałej izolacji społecznej związanej z epidemią koronawirusa.

REKLAMA

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Piotr Nisztor ("Gazeta Polska"), Dawid Wildstein (TVP), Piotr Cywiński ("Sieci")

REKLAMA

Data emisji: 13.11.2020

Godzina emisji: 10.09/10.33

Polskie Radio 24/st

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej