X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niebawem szczepienia grupy pierwszej. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą liczyć na pomoc

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 16:43
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker wyraził nadzieję, że kwestia szczepień będzie przykładem dobrej współpracy rządu i samorządu. W piątek rozpoczną się zapisy na szczepienia dla grupy pierwszej określonej przez Narodowy Program Szczepień.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Drazen Zigic

Wiceminister Szefernaker przedstawił na konferencji prasowej sposób organizacji szczepień w samorządach lokalnych dla osób mających trudności z przemieszczaniem się.

Wojewodowie wydadzą polecenia w formie decyzji administracyjnej dla jednostek samorządu terytorialnego dotyczące transportu osób, które mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień. W tej grupie są też osoby z niepełnosprawnością. 

Czytaj także:
1200 dworczyk free.jpg
Szef KPRM: mamy 1 mln 51 tys. dawek szczepionki dostarczonych do Polski

Jutro rozpocznie się organizacja transportu w gminach, do których rząd zwróci się z prośbą, by przygotowały wyodrębnioną infolinię dla swoich mieszkańców, którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać niezbędny transport na szczepienie. Proces w tej sprawie będą nadzorować wojewodowie i przedstawiciele rządu w terenie.

Czytaj także:

Dowóz na szczepienie

Paweł Szefernaker przypomniał, że stawka transportu jednej osoby z niepełnosprawnością w mieście powyżej 100 tysięcy mieszkańców to 75 złotych, a w gminach miejskich, miejsko-wiejskiej i wiejskiej - 65 złotych. Przewóz jednej osoby sprawnej ruchomo w gminach wiejskich to 30 złotych. Rząd zwróci samorządom 80 procent tej stawki.

Czytaj także:
szczepienia covid pap 1200.jpg
Dr Kuchar: szczepienie zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem niż bierne oczekiwanie na zakażenie

Pełnomocnicy wojewodów do spraw szczepień przez najbliższe dwa tygodnie będą spotykać się z przedstawicielami samorządów, podczas których lokalni włodarze otrzymają niezbędne informacje w sprawie procesu szczepień.

Paweł Szefernaker przypomniał, że w proces dowozu osób na szczepienia włączą się Ochotnicza oraz Państwowa Straż Pożarna.

jbt

Czytaj także

Nowy etap szczepień coraz bliżej. Andrusiewicz: zaczniemy od seniorów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 13:17
- Etap pierwszy szczepień przeciw COVID-19 zdecydowanie będziemy chcieli rozpocząć od seniorów, bo najważniejsze jest dla nas wyszczepienie osób najbardziej zagrożonych powikłaniami - powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: udało się przerwać falę zgonów na COVID-19 dzięki wielu działaniom

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 10:55
- Wiele zgonów COVID-owych wynikało z tego, że pacjenci za późno trafiali do szpitali, kiedy już nie można było interweniować, podając leki czy tlen - podkreślił w rozmowie z "Do Rzeczy" minister zdrowia Adam Niedzielski. Mówił również o szczepieniach nauczycieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Harmonogram szczepień dla kolejnych grup. Szef KPRM przedstawił szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 15:16
- Od 18 do 22 stycznia szczepieni będą mieszkańcy DPS; od 15 stycznia bedzie możliwość umawiania na szczepienia seniorów powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia - seniorów powyżej 70. roku życia; 25 stycznia ruszają szczepienia populacyjne dla wszystkich powyżej 70. roku życia - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń