X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: do końca sierpnia zaszczepimy wszystkich chętnych w kraju

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 14:21
- Wykonaliśmy 6 mln szczepień przeciw COVID-19. Do końca II kwartału wykonamy 20 mln szczepień. Do końca sierpnia planujemy zaszczepić wszystkich chętnych - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej na Stadionie NarodowymFoto: twitter.com/@PremierRP
szczepionka stock 1200.jpg
Jaką skuteczność mają szczepionki Pfizera i Moderny? Znamy wyniki najnowszych badań

- Nasz Narodowy Program Szczepień to coś więcej niż tylko rządowy program. To jest egzamin. To jest jednocześnie egzamin z odpowiedzialności, egzamin ze sprawności działania struktur państwa, z naszych zdolności mobilizacyjnych, z naszych zdolności organizacyjnych - mówił szef rządu podczas konferencji na Stadionie Narodowym.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:23 10990315_2.mp3 Premier: Narodowy Program Szczepień to egzamin (IAR)

Jak przypomniał, rząd obiecał na początku roku, że wykona 6 milionów szczepień do końca I kwartału. - Właśnie dzisiaj, tuż przed końcem I kwartału to sześciomilionowe szczepienie zostaje wykonane - poinformował premier. - Do końca II kwartału wykonamy łącznie 20 milionów szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić w Polsce - dodał szef rządu.

szczepionka shutterstock 1200.jpg
"Tylko ciężka reakcja alergiczna może być przeciwwskazaniem". Prof. Czarnobilska o szczepieniu przeciw COVID-19

- Ten program jest programem, od którego zależy szybki powrót do tego, za czym wszyscy tęsknimy - powrót do tej normalności sprzed COVID-19 - oświadczył Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj
00:23 10990346_1.mp3 Mateusz Morawiecki: od Narodowego Programu Szczepień zależy powrót do normalności (IAR)

10 mln szczepień miesięcznie

- Zadanie rządu to zwiększenie liczby szczepień do 10 mln miesięcznie - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Wyraził przekonanie, że jest to osiągalne i zależy tylko od dostępności szczepionek. Premier zapowiedział też zwiększenie liczby punktów szczepień.

- Postawiłem przed ministrami cel, ażeby miesięcznie można było wykonywać co najmniej 10 mln szczepień. Jeżeli tak będzie - a jestem przekonany, że tak będzie i to będzie zależne tylko od dostępności dawek - to w szybszy sposób, niż do tej pory będziemy mogli skutecznie walczyć z COVID-19 - powiedział premier.

Szef rządu za istotne uznał, by system przygotować tak, żeby móc zaszczepić, jak największą część "naszego narodu, aby program przebiegał sprawnie, żeby można było zaprosić w bezpieczny sposób jak największą liczbę osób". - Aby tak się stało, podjęliśmy decyzję co do poszerzenia zakresu i zwiększenia liczby miejsc, w których przeprowadzane będą szczepienia - zapowiedział szef rządu.

Jak zaznaczył, "nie ma dnia", żeby strona polska nie ponaglała instytucji unijnych w sprawie dostaw szczepionek. - Ostatnio stało się tak ponownie w kontekście rejestracji szczepionki Johnson & Johnson. To właśnie na skutek naszej interwencji szybciej przyjęta została szczepionka Johnson & Johnson, wcześniej szczepionka Pfizer i AstraZeneca - podkreślił Mateusz Morawiecki.

***

***

Szczepionki przeciw COVID-19 (opr. Maciej Zieliński/PAP) Szczepionki przeciw COVID-19 (opr. Maciej Zieliński/PAP)

pb

Czytaj także

Szef WIM: wysiłek samej służby zdrowia na niewiele się zda bez zaangażowania chorych

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 08:27
- Po ustąpieniu obecnej fali zakażeń, co powinno nastąpić w ciągu 4-5 tygodni, szacowana odporność populacyjna w Polsce będzie na poziomie 45-50 procent - ocenia szef WIM prof. Grzegorz Gielerak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijny paszport zdrowotny. Komisarz ds. rynku zapowiada datę wprowadzenia dokumentu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 15:45
- Unia Europejska wprowadzi tzw. paszport zdrowotny od 15 czerwca - poinformował unijny komisarz Thierry Breton w wywiadzie dla francuskich mediów. Dokument ten będzie wymagany, aby móc podróżować pomiędzy krajami członkowskimi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od kiedy szczepionka Johnson & Johnson będzie dostarczana do krajów UE? Znamy datę

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 18:27
Szczepionka przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson będzie dostarczana do krajów Unii Europejskiej od 19 kwietnia - poinformowała w poniedziałek agencja AFP, powołując się na informacje z amerykańskiego koncernu farmaceutycznego.
rozwiń zwiń