X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ: Polska konsekwentnie wspiera unijne aspiracje naszych partnerów z Bałkanów Zachodnich

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 15:11
- Oczekujemy aktywizacji procesu rozszerzenia i wzmocnienia dialogu politycznego z krajami kandydującymi do UE - mówił podczas wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych Procesu Berlińskiego szef MSZ Zbigniew Rau.
Zbigniew Rau
Zbigniew Rau Foto: twitter.com/MSZ_RP

Wtorkowa wideokonferencja była pierwszym spotkaniem politycznym w ramach niemieckiego przewodnictwa w pracach tego formatu.

E2iiUBcXIAYjsIN (1).jpg
Zbigniew Rau omówił z szefem MSZ Chin m.in. agendę stosunków polsko-chińskich

- Polska konsekwentnie wspiera unijne aspiracje naszych partnerów z Bałkanów Zachodnich. Oczekujemy aktywizacji procesu rozszerzenia i wzmocnienia dialogu politycznego z krajami kandydującymi - podkreślił szef polskiej dyplomacji, cytowany w komunikacie MSZ.

Szef MSZ nawiązał także do działań Grupy Wyszehradzkiej w zakresie integracji państw Bałkanów Zachodnich. Najbliższe spotkanie szefów MSZ państw V4 i Bałkanów Zachodnich odbędzie się 28 czerwca w Rogalinie.

Rau wskazywał także na znaczenie projektu Wspólnego Regionalnego Rynku na Bałkanach Zachodnich i wyraził satysfakcję, że w programie niemieckiego przewodnictwa znalazły się także tematy wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego, wsparcia młodzieży i wzajemnego pojednania, które były - jak podkreśliło MSZ - "horyzontalnymi priorytetami" polskiego przewodnictwa w pracach Procesu Berlińskiego w 2019 roku.

Proces Berliński ma doprowadzić do integracji Bałkanów Zachodnich z UE. Został zapoczątkowany w 2014 r., a od 2018 r. uczestniczy w nim także Polska. Obecnie przewodnictwo w Procesie sprawują Niemcy. Ponadto uczestniczy w nim sześć państw Bałkanów Zachodnich, które aspirują do członkostwa w UE: Czarnogóra, Serbia, Macedonia Północna, Albania (jako kandydaci do członkostwa) oraz Bośnia i Hercegowina i Kosowo (jako potencjalni kandydaci). W działania Procesu Berlińskiego zaangażowane są niektóre państwa członkowskie UE, Wielka Brytania, Komisja Europejska, instytucje finansowe, organizacje międzynarodowe i regionalne.

dn

Czytaj także

Polska utrzyma zaangażowanie w ramach Koalicji do Walki z ISIS. Jest deklaracja szefa MSZ

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 19:49
Szef MSZ Zbigniew Rau zapewnił podczas debaty szefów MSZ Małej Grupy Globalnej Koalicji do Walki z Daesh, że Polska utrzyma swoje zaangażowanie w ramach Koalicji do Walki z Daesh, a jako członek NATO będzie kontynuować udział w misji szkoleniowo-doradczej w Iraku - poinformowało MSZ.
rozwiń zwiń