X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przede wszystkim problem będzie miał Szymon Hołownia". Kukiz o powrocie Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 22:23
 - Problem z powrotem Donalda Tuska przede wszystkim będzie miał Szymon Hołownia, otoczony ludźmi, którzy byli z nim bardzo blisko związani - ocenił w środę Paweł Kukiz. Zadeklarował też, że "rzuci mandat" poselski, jeżeli PiS nie będzie wywiązywało się z zwartej z nim umowy.
Szymon Hołownia, Donald Tusk
Szymon Hołownia, Donald TuskFoto: PAP/Paweł Supernak;PAP/Marcin Obara

- Przede wszystkim problem będzie miał Szymon Hołownia, który jest otoczony ludźmi wcześniej bardzo blisko związanymi z panem Tuskiem– podkreślił Kukiz pytany w TVN24, jak ocenia powrót na polską scenę polityczną byłego premiera, który od soboty pełni obowiązki przewodniczącego PO.

Czytaj także:
pap_Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński 1200.jpg
"Kukiz ma rację - żadnych wyjątków". Piotr Cywiński o uchwale sanacyjnej PiS

Wśród osób "związanych" wcześniej z Tuskiem, a teraz związanych Polską 2050, Kukiz wskazał b. ministra Jacka Cichockiego (po powołaniu ugrupowania Polska 2050 zasiadł w kolegium ekspertów Instytutu Strategie 2050 - PAP) oraz posłankę Joannę Muchę, która w styczniu ogłosiła przejście z PO do ruchu Polska 2050. - Zobaczymy, czy to jego otoczenie będzie lojalne względem starego druha Donalda, czy względem tej nowej nadziei części Polaków - powiedział lider Kukiz'15.

Dopytywany, czy powrót Tuska nie jest problemem dla PiS, o czym może świadczyć "nasilenie złej agresji w mediach rządowych", Kukiz odparł, że "ta retoryka nie zmieniła się". Zaznaczył, że jest skoncentrowany na "swoich ustawach pro-obywatelskich", w tym na projektach legislacyjnych o sędziach pokoju, ordynacji wyborczej, a także na propozycjach ustaw antykorupcyjnej i antysitwowej.

Czytaj także:

Ustawa antysitwowa

Pytany w tym kontekście o uchwałę sanacyjną PiS zwrócił uwagę, że jest ona "wewnątrzpartyjna, dotycząca wyłącznie partii politycznej". - Gdyby ustawa antysitwowa miała mieć taki kształt, to w życiu bym za nią nie zagłosował. Natomiast mam nadzieję, że zostanie uchwalona ustawa antysitwowa autorstwa Kukiz'15, gdzie nie ma jakichś szczególnych przypadków, jakichś szczególnych wyjątków. Osoby ze świecznika rzeczywiście muszą być przejrzyste, transparentne - podkreślił poseł.

Czytaj także:
kukiz free 1200 (1).jpg
"Żadnego programu, sposobu na naprawienie życia politycznego". Kukiz skomentował przemówienie Tuska

Na uwagę, że PiS "zagarnęło wszystkie spółki Skarbu Państwa", polityk odparł: "Tak, oczywiście. Tak, jak wcześniej zagarnęła Platforma (Obywatelska), PSL i SLD; na tym to polega".

Według Kukiza, należy mówić teraz przede wszystkim o tym, żeby nie powtarzała się sytuacja, z którą jego zdaniem "mamy do czynienia od 1989 roku". "Nie rozmawiajmy o tym, kto kradł więcej, czy mniej. (...) To jest sprawa systemowa i brak legislacji, która zabraniałaby tego" - zaznaczył.

Współpraca z PiS

Kukiz zapewnił, że jego współpraca z PiS będzie możliwa po spełnieniu kilku warunków. - Będę z tą partią współpracował pod warunkiem, że zanim dojdzie do jakiegoś kroku z mojej strony, partia musi wykonać krok w moją stronę i najpierw uchwalić moją ustawę antykorupcyjną. Wtedy ja pomagam im przyjąć kilka ich (ustaw) z Polskiego Ładu, potem muszą uchwalić ustawę antysitwową, i potem ja im pomagam. Potem muszą uchwalić sędziów pokoju. I tak dalej, na zasadzie pewnej wymiany - podkreślił polityk.

Dodał, że dla niego jest "nieważne, kto wprowadzi te pro-obywatelskie ustawy zwiększające transparentność w życiu politycznym". - Gdyby to była Platforma, czy PiS, czy SLD, czy PSL - jest mi to absolutnie obojętne - zapewnił.

Polityk zapewnił także, że nie zamierza "wchodzić do żadnego rządu, ani w koalicję". Zadeklarował, że jest gotowy złożyć mandat poselski, jeżeli jego oczekiwania nie zostaną spełnione. - Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość nie będzie wywiązywało się z tej umowy, czyli nasza ustawa za kilka ich (ustaw), i znowu nasza, i znowu ich, i jeżeli w pewnym momencie to się skończy, to ja rzucę mandat (poselski) już w tej kadencji i wrócę do domu - oświadczył Paweł Kukiz.

jbt

Czytaj także

Rozmowy PiS z Kukiz'15. Terlecki: zostaną wznowione po ogłoszeniu Nowego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 09:29
 - Rozmowy PiS z Pawłem Kukizem i przedstawicielami Kukiz'15 zostaną wznowione po ogłoszeniu Nowego Ładu - poinformował szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS podpisało z Kukiz'15 umowę programową. Müller: dotyczy konkretnych obszarów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 09:43
- Paweł Kukiz i jego współpracownicy podpisali z PiS umowę programową, dotyczącą konkretnych obszarów. My do współpracy programowej zapraszamy wszystkich, którzy chcą wokół określonych programów, ustaw z nami współpracować - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń