more_horiz
Wiadomości

Fogiel: jeżeli celem Gowina jest teraz wysługiwanie się opozycji, to widać, gdzie leży jego lojalność

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 09:11
- Jarosław Gowin współtworzył rząd przez 6 lat, a wystarczyło, że stracił stołek wicepremiera, żeby teraz grał z drugą stroną - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Twitter/@Porozumienie__

jarosław gowin free tt 1200  .jpg
Kosiński: będę zaskoczony, jeśli Gowin znajdzie się w kolejnej kadencji parlamentu

Radosław Fogiel na antenie radiowej Jedynki powiedział, że "podstawowym zadaniem, jakie stawia przed sobą Zjednoczona Prawica, jest realizacja Polskiego Ładu". Podkreślił, że kolejne projekty z tego programu są przyjmowane przez rząd lub są poddane pod konsultacje społeczne.

Posłuchaj
00:22 11270197_1.mp3 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS o rządowym programie Polski Ład (Sygnały dnia/Jedynka)

- Polski Ład to program, który ma pozwolić nie tylko na powrót do wskaźników sprzed pandemii, ale też na przyszły rozwój - zaznaczył wicerzecznik PiS.

Polityk odniósł się także do ostatnich wypowiedzi Jarosława Gowina, który po opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy krytykuje rząd w licznych wywiadach.

- Jeżeli Jarosław Gowin uważa, że jego celem teraz jest wysługiwanie się opozycji, po to, żeby obalić rząd, to widać, gdzie leży jego lojalność - skomentował Fogiel. - Jeśli współtworzyło się rząd przez sześć lat, mówiło, że podziela się jego założenia, że dojście do władzy drugiej strony sporu politycznego byłoby dla Polski katastrofalne, a teraz wystarczyło stracić stołek wicepremiera, żeby uznać, że będzie się grało z drugą stroną, to wszyscy mogą wyciągnąć wnioski na temat tego, z kim mają do czynienia - powiedział wicerzecznik PiS.

Gość "Sygnałów dnia" był pytany o sytuację koalicji rządzącej w Sejmie. - Wierzymy, że Zjednoczona Prawica ma większość - odpowiedział. - Oczywiście opozycja będzie próbowała w różny sposób ją rozbijać lub testować, tak jak w przypadku wniosku o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek - stwierdził Fogiel.

Ocenił, że "jeśli opozycja okaże się mieć większość, to ta sytuacja się zmieni i trzeba będzie wtedy podejmować poważne i zasadnicze decyzje co do tego, czy w taki sposób można funkcjonować". - Jestem jednak przekonany, że marszałek Witek zachowa swoje stanowisko - podkreślił.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem