more_horiz

Kosiński: będę zaskoczony, jeśli Gowin znajdzie się w kolejnej kadencji parlamentu

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 14:44
Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność" komentował w Polskim Radiu 24 wydarzenia na polskiej scenie politycznej po rozejściu się dróg Jarosława Gowina i jego bliskich współpracowników z obozem Zjednoczonej Prawicy.
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Twitter/@MRPiT_GOV_PL

Już kiedyś miałem okazję współpracować z Jarosławem Gowinem, starczy - powiedział lider PO Donald Tusk pytany o współpracę z liderem Porozumienia, które przeszło niedawno do opozycji. Dawnych współpracowników Gowina, którzy poparli PiS określił jako "nieszczęśników" i "ofiary systemu korupcji, który zbudował Kaczyński".

Karol Gac.jpg
"Dwuznaczna gra polityczna". Karol Gac o Jarosławie Gowinie

Czy były wicepremier nawiąże współpracę z PSL? Według Mateusza Kosińskiego lider Porozumienia "znajdzie się w pewnej formie totalnej opozycji", a ludowcy totalną pozycją być nie chcą. - W Platformie też raczej nie będzie dla niego miejsca - ocenił publicysta.

Dopytywany w kontekście wstrzemięźliwych wypowiedzi dot. współpracy z byłym już wicepremierem, czy Jarosław Gowin być może "nie jest specjalnie potrzebny opozycji", gość Polskiego Radia 24 odparł: "na to wygląda".


Posłuchaj
21:05 Mateusz Kosiński.mp3 Mateusz Kosiński o politycznych losach Porozumienia i Jarosława Gowina (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także: 

- Może potrzebny jako ten, który "pierze brudy", atakuje z nieco innej pozycji. Ale czy będzie potrzebny na listach wyborczych? Niesie ze sobą "duży" potencjał jednego punktu procentowego - komentował publicysta.

- Będę bardzo zaskoczony, jeśli Jarosław Gowin znajdzie się w kolejnym parlamencie - mówił gość PR24. Zauważył jednak, że to były członek rządu, więc będzie opozycję wykorzystywany jako polityk, który może atakować obóz rządzący z innego punktu wyjścia niż opozycji będący od lat w opozycji.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Krzysztof Świątek
Gość: Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność")
Data emisji: 06.04.2021
Godzina: 14.09

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem