X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wulgarne słowa Ewy Siedleckiej wymierzone w sędziego TK? Protokół z rozprawy i tłumaczenie dziennikarki

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 11:10
Dziennikarka "Polityki" Ewa Siedlecka według sędziów Konrada Wytrykowskiego i Macieja Nawackiego określiła sędziego Trybunału Konstytucyjnego Mariusza Muszyńskiego jako "kawał bezwzględnego skur***yna" - informuje tvp.info. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: siekierski.photo/Shutterstock

Do zdarzenia miało dojść w przerwie rozprawy sądowej 5 października w Sądzie Rejonowym dla Warszawy–Śródmieścia, w której dziennikarka i sędziowie byli stronami. Portal, powołując się na protokół rozprawy, donosi, że dziennikarka miała przyznać, że "mogła użyć w stosunku do Muszyńskiego słowa »skur***l«". 

Jak relacjonuje sędzia Konrad Wytrykowski, dziennikarka na korytarzu w rozmowie ze swoim obrońcą "głośno komentowała różne sprawy przed TSUE i Trybunałem Konstytucyjnym". To wtedy miało paść obraźliwe określenie. 

Mariusz Muszyński  i Julia  Przyłębska pap .jpg
Tygodnik "Polityka" przeprasza Mariusza Muszyńskiego. Powodem jest kłamliwe stwierdzenie

- Zamurowało mnie, kiedy to usłyszałem. To rzecz nieprawdopodobna mówić coś takiego w obecności przeciwników procesowych w stosunku do osoby trzeciej – powiedział tvp.info sędzia Maciej Nawacki.

Sędziowie wskazali, że po powrocie na salę rozpraw zadali dziennikarce pytania dotyczące jej słów.

Czytaj także:

- Sam proces dotyczył tego, że Siedlecka nazwała mnie i sędziego Nawackiego hejterami, jednak w procesie nie chciała wskazać na moje zachowanie o charakterze hejterskim. Pytałem, czym według redaktor Siedleckiej jest hejterstwo w kontekście słów, jakimi określiła sędziego Muszyńskiego – czytamy wyjaśnienia Wytrykowskiego.

"Powiedziałam, że jest inteligentnym i dobrym prawnikiem. Natomiast mogłam użyć słowa "skur***el". To jest bardziej w moim stylu. Powiedziałam to w rozmowie prywatnej, ściszonym głosem i wysuwanie wniosku, że jestem hejterką świadczy o niezrozumieniu co oznacza hejter" – portal cytuje słowa Ewy Siedleckiej z protokołu.

internet 1200 free.jpg
Mowa nienawiści coraz częściej zostaje w internecie. Raport KE

W rozmowie z portalem dziennikarka zaprzeczyła, by obrażała sędziego Muszyńskiego. 

"Nie jest prawdą, że określiłam pana Mariusza Muszyńskiego jako »kawał bezwzględnego skur***na«. Prawdą jest natomiast, że sędziowie Maciej Nawacki i Konrad Wytrykowski podsłuchiwali moją (oskarżonej, notabene przez nich), prowadzoną ściszonym głosem i w odległości od – jak się okazało – podsłuchujących, rozmowę z moim obrońcą, łamiąc zasady dobrego wychowania, zachowując się w sposób, który nie przystoi sędziemu, łamiąc ustawowo chronioną tajemnicę obrończą" - czytamy.

Jak wyjaśniła, w spontanicznej reakcji oburzenia zajęła na sali sądowej stanowisko po oświadczeniu sędziów o podsłuchaniu jej rozmowy z obrońcą i przekazaniu przez nich jej zniekształconej treści. 

tvp.info/fc

Czytaj także

Warszawski adwokat, który nawoływał do ataków na Straż Graniczną, został przesłuchany. Nie przyznaje się do winy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 12:11
- Podejrzanemu został przedstawiony zarzut publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia Komendantów Straży Granicznej - powiedziała prokurator Aleksandra Skrzyniarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa lata więzienia i 15 tys. zł grzywny dla byłego prezesa PZU Życie za wystawianie pustych faktur

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 11:08
Warszawski Sąd Okręgowy uznał, że były prezes PZU Życie Grzegorz W. jest winny zarzutów związanych z wystawianiem fikcyjnych faktur przez stadninę koni, której jest właścicielem. Jednak sąd uniewinnił Grzegorza W. z zarzutów dotyczących niedopełnienia obowiązków i spowodowania szkody w majątku spółki ubezpieczeniowej. Sprawy dotyczą wydarzeń sprzed ponad 20 lat.
rozwiń zwiń