Maląg: konstytucja określa rolę rodziny, mówi, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny

2021-10-20, 15:30

Maląg: konstytucja określa rolę rodziny, mówi, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny
Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Foto: twitter.com/Marlena Maląg

Minister Marlena Maląg podkreśliła, że rolę rodziny określa polska konstytucja, która mówi jasno, iż małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dodała, że program Polski Ład zakłada działania prorodzinne.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg powiedziała, że rodzina jest skarbem, o który należy dbać. Z okazji przypadającego 22 października Dnia Praw Rodziny odbyła się debata pt. "Różne aspekty praw rodzin. Jakie działania należy podjąć, by wzmocnić pozycję rodzin?".

Powiązany Artykuł

1200 Maląg f.jpg
Marlena Maląg z okazji Dnia Praw Rodziny: od 2015 r. rodzina jest w centrum życia

Minister Marlena Maląg podkreśliła, że rolę rodziny określa polska konstytucja, która mówi jasno, iż małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Minister Rodziny i Polityki Społecznej dodała, że program Polski Ład zakłada działania prorodzinne.

- 98 proc. młodych Polaków w badaniach pokazuje, że chce mieć dzieci i chce założyć rodzinę. My przede wszystkim na tym dobrym potencjale, który mamy w młodych ludziach, musimy im pokazać, że polskie państwo wspiera rodzinę - zaznaczyła Marlena Maląg.

Posłuchaj

Marlena Maląg o rodzinie (IAR) 0:33
+
Dodaj do playlisty

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odniósł się do pojęcia "tradycyjnego małżeństwa". - Małżeństwo to jest małżeństwo - kobieta i mężczyzna. Jak mówimy tradycyjne małżeństwo, to sugerujemy, że może być jakieś nietradycyjne małżeństwo i dajemy pożywkę rewolucjonistom, którzy później mówią o jakiejś równości małżeńskiej. Tak samo jest z rodziną. Rodzina to jest rodzina. […] Inne wspólnoty są wspólnotami, […], ale nie są rodziną - wyjaśniał minister.

- Resort edukacji wspomaga działania prorodzinne, stawiając akcenty na wzmacnianie w szkolnictwie wychowania do życia w rodzinie - dodał minister Przemysław Czarnek.

"Potężny atak na rodzinę"

- Atak na rodzinę jest tak potężny, że dzieciom w szkole należy się porcja prawdziwych informacji o rodzinie. O jej funkcjach i o jej fundamentalnym znaczeniu dla społeczeństwa polskiego. Bez rodziny nie ma przyszłości, to jest zupełnie oczywiste. Tylko rodzina spełnia trzy zasadnicze funkcje, które są w literaturze przedmiotu podkreślane: funkcję prokreacyjną, opiekuńczą i wychowawczą. Bez tego nie ma społeczeństwa przyszłości - nas by tutaj nie było - wyjaśniał szef resortu edukacji.

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak odniósł się do relacji w rodzinie, do potrzeby poświęcania dzieciom uwagi. - Patrzenie przez minutę w oczy, to jest naprawdę skomplikowane na początku. To nie jest takie proste. A zobaczymy, jak bardzo dzieci się zmieniły, być może w tych oczach jest coś, czego nie powiedziały, a chcą powiedzieć i już będzie zagadnienie do omówienia, do spotkania, do wspólnego wyjazdu. Uwolnienie się od blichtru, od kolorowych przedsionków internetu, po to, żeby tą znakomitą wiedzę, jaka jest dalej w internecie - żeby ją filtrować zgodnie z wartościami. To będzie powodowało również bezpieczeństwo dla dzieci i dla całej rodziny - zauważył rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Przyjęcie Dnia Praw Rodziny upamiętni ogłoszenie przez Watykan 22 października 1983 r. - w piątą rocznicę inauguracji pontyfikatu papieża Jana Pawła II i na jego apel - "Karty Praw Rodziny".

bartos

Polecane

Wróć do strony głównej