X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziś zebranie prezydium komitetu politycznego PiS. Głównym tematem reforma wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 01:32
Jak wynika z ustaleń Informacyjnej Agencji Radiowej, jednym z głównych tematów dzisiejszego posiedzenia prezydium komitetu politycznego PiS będzie planowana reforma wymiaru sprawiedliwości. Ma ona dotyczyć m.in. likwidacji Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym, a także wprowadzenia nowego systemu dyscyplinowania sędziów.
Sąd Najwyższy w Warszawie
Sąd Najwyższy w WarszawieFoto: Artur Bogacki/ Shutterstock

Szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki powiedział IAR, że kierownictwo partii będzie dziś rozstrzygać o najbliższych działaniach. Chodzi m.in. o to, co klub PiS zaproponuje na najbliższym posiedzeniu Sejmu i czy w jego porządku znajdą się projekty ustaw dotyczące reformy wymiaru sprawiedliwości.

temida polski sąd free shutter 1200 (1).jpg
"Sędziowie nie będą poza kontrolą". Terlecki o nowej ustawie o Izbie Dyscyplinarnej

Ryszard Terlecki nie wykluczył, że prezydium pochyli się także nad pomysłem ministra zdrowia dotyczącym weryfikacji szczepień pracowników.

Posłuchaj
00:15 11386455_1.mp3 Ryszard Terlecki: kierownictwo partii będzie rozstrzygać o najbliższych działaniach (IAR)

Czytaj także:

Spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości rozpocznie się o 15.00. W skład prezydium komitetu politycznego PiS wchodzą prezes partii Jarosław Kaczyński, wiceprezesi - m.in. premier Mateusz Morawiecki i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a także sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski.

kp

Czytaj także

Spór o KRS. Prof. Domański: UE oczekuje od polskiego rządu gestu dobrej woli

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 15:35
- Wszystkie informacje, które docierają do Brukseli czy Strasburga, czy do organów UE podejmujących tego typu decyzje, są inspirowane przez opozycyjną część sądownictwa w Polsce, ale także przez Koalicję Obywatelską. Tego typu rozstrzygnięcia należało oczekiwać, to nie jest zaskoczenie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog (Polska Akademia Nauk).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o sądownictwo. Cezary Gmyz: w Niemczech przypomina się, że traktat konstytucyjny UE nie wszedł w życie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 11:25
- W niemieckich mediach pojawiają się też głosy rozsądku mówiące, że w sporze o praworządność rację ma Polska. (…) Zwraca się uwagę, że państwa narodowe nie przekazywały kwestii wymiaru sprawiedliwości do UE, także że traktat konstytucyjny UE nie wszedł w życie, w to miejsce został wprowadzony traktat lizboński, który nie przekazuje kwestii wymiaru sprawiedliwości do UE - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz (korespondent TVP w Berlinie). 
rozwiń zwiń