X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Organizacja Marszu Niepodległości. Do SN wpłynęła skarga nadzwyczajna Prokuratora Generalnego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 14:29
Do Sądu Najwyższego wpłynęła skarga nadzwyczajna Prokuratora Generalnego od postanowienia Sądu Apelacyjnego w Warszawie w sprawie Marszu Niepodległości - poinformował Informacyjną Agencję Radiową zespół prasowy Sądu Najwyższego. Na razie nie wiadomo, kiedy sąd zajmie się sprawą.
Siedziba Sądu Najwyższego
Siedziba Sądu NajwyższegoFoto: shutterstock.com/BOKEH STOCK

Skarga nadzwyczajna PG dotyczy postanowienia stołecznego sądu apelacyjnego z 29 października 2021 roku. Sąd nie zgodził się na zarejestrowanie Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego. Decyzja sądu apelacyjnego skutkuje tym, że marsz nie mógłby się odbyć 11 listopada na swojej tradycyjnej trasie przez centrum Warszawy.

shutterstock_ marsz niepodległości 11 listopada free 1200 (2).jpg
Co dalej z Marszem Niepodległości? Jest decyzja Sądu Apelacyjnego

Prokurator Generalny wniósł także o wydanie przez Sąd Apelacyjny w Warszawie postanowienia o wstrzymaniu wykonania tej decyzji. Ten wniosek prokuratora został oddalony.

Czytaj także:

Jak informował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej, podstawą skierowania skargi nadzwyczajnej jest stwierdzenie, że sąd apelacyjny przyjął błędną wykładnię artykułu 16 ustęp 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach.

Zdaniem Prokuratora Generalnego, sąd niesłusznie uznał, że organowi gminy - w tej sprawie Prezydentowi miasta stołecznego Warszawy - przysługują uprawnienia do zaskarżenia decyzji wojewody o zgodzie na cykliczne organizowanie zgromadzeń.

st

Czytaj także

Marsz Niepodległości. Prokurator Generalny wnioskuje o wstrzymanie decyzji sądu

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 17:13
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wniósł do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną na decyzję stołecznego Sądu Apelacyjnego, który nie zgodził się na zarejestrowanie Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego. Informację podał portal wPolityce.pl, powołując się na Prokuraturę Krajową.
rozwiń zwiń