more_horiz
Wiadomości

Policja znalazła ciała dwóch mężczyzn w okolicach autostrady A1. "Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 19:20
Śledczy ustalają okoliczności śmierci dwóch młodych mężczyzn, których ciała odnalazła w czwartek policja w pobliżu autostrady A1 w rejonie Zbrosławic w województwie śląskim. O odnalezieniu ciał poinformowała rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara.
Ciała dwóch młodych mężczyzn odnalezione przy autostradzie A1. Zdjęcie ilustracyjne
Ciała dwóch młodych mężczyzn odnalezione przy autostradzie A1. Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter.com/PolskaPolicja

Rodzina młodszego mężczyzny - 20-latka z Gliwic - przed kilkoma dniami zgłosiła jego zaginięcie. Poszukujący go policjanci dotarli do domu jego kolegi - 21-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór, którego rodzina poinformowała, że on również zniknął.

Śmierć dwóch poszukiwanych

- Zgromadzone informacje pozwoliły policjantom sprecyzować obszar poszukiwań i przypuszczać, że ich finał może być tragiczny. Pogranicze Gliwic i Tarnowskich Gór przeszukiwano już wczoraj z udziałem psa tropiącego, nie przyniosło to rezultatów. Dziś jednak znaleziono ciała obu mężczyzn w pobliżu drogi technicznej przy autostradzie A1 - powiedziała w czwartek podinspektor Nowara.

Nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła pogłoskom, że podczas oględzin zwłok stwierdzono rany postrzałowe, a przy ciałach znaleziono broń. Takie nieoficjalne informacje podał m.in. portal RMF24.pl. Przyczyny śmierci wskażą zarządzone przez prokuratora sekcje zwłok. - Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze, również samobójstwo - dodała Aleksandra Nowara.

Akcja poszukiwawcza

Jak podał portal gliwice.naszemiasto.pl, w akcji poszukiwawczej obu młodych mężczyzn brały udział służby z Gliwic, ale także funkcjonariusze, w tym strażacy, z powiatu tarnogórskiego.

- Zostaliśmy zadysponowani przez SKKP Tarnowskie Góry do poszukiwania osób zaginionych w Świętoszowicach. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podzieleniu przybyłych zastępów i wyznaczeniu sektorów do poszukiwań, sprawdzeniu terenu przy pomocy drona - informowali strażacy z OSP w Kotach.

Czytaj również:

gliwice.naszemiasto.pl/RMF24.pl/PAP/jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem