more_horiz
Wiadomości

"Jestem przerażony tym, co tam promują, zgłaszajcie to do KRRiT”. Śpiewak krytykuje TVN

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 20:40
"Królowe życia" to program nadawany w TTV - stacji należącej do TVN. Działacz społeczny Jan Śpiewak skrytykował występ w tym projekcie mężczyzny o pseudonimie "Megakot", który w przeszłości był podejrzany o zabójstwo.
- Jestem przerażony tym, co tam promują, zgłaszajcie to do KRRiT - napisał Jan Śpiewak
- Jestem przerażony tym, co tam promują, zgłaszajcie to do KRRiT - napisał Jan Śpiewak Foto: PAP / Leszek Szymański

Niedawno do obsady programu dołączył 51-letni deweloper ze Szczecina, Arek "Megakot" Kocik, który przykuł uwagę internautów.

Tę sprawę Jan Śpiewak skomentował na Facebooku. Podkreślił, że program jest prowadzony przez kobietę, która kiedyś prowadziła dom publiczny, a poza tym - "odbyła karę więzienia za stręczycielstwo i handel ludźmi". 

"Sam Megakot w internecie chwali się zażywaniem twardych narkotyków i romansami z małolatkami. Z jedną z nich związał się już, jak miała 15 lat albo i mniej… W popularnych nagraniach na YouTube chwali się tym, że nazwał świnię imieniem po byłej dziewczynie, która popełniła samobójstwo. [...] Jak sam Megakot przyznał, policja sama podejrzewała go o zabójstwo jednej z nich" - napisał działacz społeczny.

"Żyjemy w świecie odwróconych wartości"

Jak zaznaczył, "jest przerażony tym, jakie treści promują social media i telewizja".

"Żyjemy w świecie odwróconych wartości. YouTube, Instagram i TVN zarabiają ogromne pieniądze na promowaniu zła. Nieustająco przesuwają granice tego, co akceptowalne. Ci ludzie niszczą innym życie. Pokazują, że kobiety to tylko przedmioty. Że każde świństwo można spieniężyć. Że liczy się tylko kasa. Powiedzmy temu stop. Zachęcam do pisania mejli do TVN, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zgłaszania tych treści na Instagramie i YouTube" - napisał Jan Śpiewak.

Jego zdaniem "ten program i te profile powinny zniknąć z przestrzeni publicznej" - dodał.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem