more_horiz
Wiadomości

Walka z COVID-19. Premier spotka się z politykami opozycji

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2022 19:07
Jak wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej, szef rządu ma w weekend zaprosić szefów klubów i kół parlamentarnych oraz szefów największych partii na spotkanie ws. wdrażania dalszych rozwiązań prawnych i systemowych w celu walki z pandemią.
Szef rządu Mateusz Morawiecki zaprosi opozycję na spotkanie ws. kolejnych działań w walce z COVID-19
Szef rządu Mateusz Morawiecki zaprosi opozycję na spotkanie ws. kolejnych działań w walce z COVID-19Foto: PAP/Albert Zawada

Na spotkaniu zostanie omówiona aktualna sytuacja epidemiczna oraz poruszone zostaną kwestie wdrażania dalszych rozwiązań prawnych i systemowych w celu walki z pandemią - przekazało PAP źródło. 

Spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się we wtorek. Wcześniej informacje o rozmowach szefa rządu z przedstawicielami opozycji przekazał portal interia.pl.

Wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Reakcja rządu

W piątek odbyła się konferencja prasowa rządu, na której ogłoszono kroki, które są reakcją na rekordowe liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że piąta fala pandemii koronawirusa stała się faktem. Na konferencji prasowej podkreślał, że mamy do czynienia z wariantem omikron koronawirusa, który jest dużo bardziej zaraźliwy od poprzednich.

Zaplanowane przez rząd środki zaradcze to: zwiększenie liczby łóżek covidowych, zalecenie pracy zdalnej tam, gdzie jest to możliwe, zwiększenie możliwości testowania- wprowadzenie od 27 stycznia darmowych testów antygenowych na obecność koronawirusa w każdej aptece.

Koronawirus w Polsce. Sobotni raport MZ

Minionej doby zarejestrowano w Polsce blisko 41 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. To najwięcej od początku pandemii. Zmarły 193 zakażone osoby. Wykonano rekordową liczbę, bo prawie 151 tysięcy testóww kierunku koronawirusa.

- Za tak gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń odpowiedzialny jest nowy wariant Omikron. O dalszym rozwoju epidemii świadczy współczynnik reprodukcji wirusa, który z dnia na dzień rośnie - powiedział wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska.

Zobacz także:

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem