more_horiz
Wiadomości

"Ukraina nie zostanie sama". Pierwsza Dama odwiedziła uchodźców podczas wielkanocnego śniadania

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 20:16
- Najważniejsze, że jesteśmy razem, że jesteśmy braćmi i siostrami, że możemy być tutaj wspólnie. Ukraina nie zostanie sama - podkreśliła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda podczas świątecznego śniadania z ukraińskimi gośćmi w Warszawie. W czasie wielkanocnego śniadania Pierwsza Dama wyraziła również wyrazy najgłębszego szacunku i wdzięczności wszystkim tym, którzy wykazali się tak wielkim sercem dla ukraińskich gości.
Pierwsza Dama podczas świątecznego śniadania z uchodźcami: Ukraina nie zostanie sama
Pierwsza Dama podczas świątecznego śniadania z uchodźcami: Ukraina nie zostanie samaFoto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w śniadaniu wielkanocnym w jednym z obiektów w Warszawie należących do Polskiego Holdingu Hotelowego, w których schronienie znalazło kilkadziesiąt tysięcy uchodźców z Ukrainy. - To najstarsze święto wszystkich chrześcijan, które dziś obchodzone jest przez Kościoły wschodnie. To święto odrodzenia i duchowego wzmocnienia, które płynie ze zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią - podkreśliła Pierwsza Dama.

Namiastka domu w Polsce dla uchodźców

- Drodzy przyjaciele, Święta Wielkanocne to jest czas, kiedy chcemy dzielić się dobrem, miłością. Odbywają się w cieniu tej straszliwej, okrutnej wojny, ale i w obliczu niezwykłej postawy Ukraińców, którzy z takim hartem ducha, poświęceniem i taką determinacją walczą o swoją ojczyznę, a także w kontekście postawy moich rodaków, Polaków, którzy od pierwszego dnia wojny nie wahali się, żeby tutaj w Polsce dać schronienie i stworzyć ukraińskim gościom choć namiastkę domu - mówiła Kornhauser-Duda.

Podczas wielkanocnego śniadania Pierwsza Dama wyraziła również wyrazy najgłębszego szacunku i wdzięczności wszystkim tym, którzy wykazali się tak wielkim sercem dla ukraińskich gości. Podziękowała też Caritas Polska za pełne zaangażowania działania, które ma okazję poznawać podczas współpracy z organizacją, a obecnie - w pomoc uchodźcom, a także Polskiemu Holdingowi Hotelowemu, za szybką reakcję i natychmiastowy udostępnienie noclegu dla naszych gości.

"Ukraina nie zostanie sama"

- To, co jest najważniejsze, to fakt, że jesteśmy razem, że jesteśmy braćmi i siostrami, że możemy być tutaj wspólnie. Ukraina nie zostanie sama. Zapewniam, że Polacy dokładają wszelkich starań, żeby ta straszliwa wojna się skończyła i by nastał pokój - zapewniła.

- Niech duchowość Paschy choć na chwilę sprawi, że będą Państwo mogli w stanie zapomnieć o wojnie, niech przyniesie nadzieję na lepsze jutro, na lepszą przyszłość. Mam wielką nadzieję, że właśnie dzisiaj podczas tego wielkanocnego śniadania będziemy mogli w bardzo życzliwej, rodzinnej atmosferze celebrować te święta - dodała małżonka prezydenta Andrzeja Dudy.

Czytaj również:

» ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny «

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem