more_horiz
Wiadomości

Ilu uchodźców z Ukrainy jest w Polsce? Sprawdź aktualne dane SG

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2022 09:35
Straż Graniczna poinformowała, że od początku inwazji Rosji na Ukrainę do Polski przyjechało już 3 miliony 212 tys. uchodźców.
6 maja br. funkcjonariusze odprawili 24 i pół tysiąca osób
6 maja br. funkcjonariusze odprawili 24 i pół tysiąca osóbFoto: PAP/Alena Solomonova

"Od 24 lutego funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 3,212 mln osób" - napisała na Twitterze Straż Graniczna. Jak zaznaczono, w piątek do Polski przyjechało 24,5 tys. osób, a w sobotę do godziny 7 rano 7,1 tys. osób.

SG przekazała ponadto, że ostatniej doby z Polski na Ukrainę odprawiono 19 tys. osób. 7 maja br. jest 73. dniem wojny. 

"Putin jest zbrodniarzem wojennym"

6 maja br. premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla stacji Euronews powiedział, że Polska "nie widzi możliwości powrotu do »business as usual«". - Nie. Umierają kobiety i dzieci. (Rosjanie - przypis red.) dopuszczają się na Ukrainie ludobójstwa. Popełniają zbrodnie wojenne - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Dodał, że prezydent Rosji Władimir Putin jest zbrodniarzem wojennym, a to, za co jest odpowiedzialny na Ukrainie, "przekracza wszelkie wyobrażenia". Premier podkreślił, że do osądzenia zbrodni popełnionych na Ukrainie powinien zostać powołany międzynarodowy trybunał.

Mateusz Morawiecki poinformował, że konferencja Darczyńców dla Ukrainy, która odbyła się w czwartek (5 maja br.) w Warszawie, była wielkim sukcesem. Zaznaczył, że podczas wydarzenia zebrano ponad 6 mld dolarów na pomoc humanitarną dla Ukrainy - więcej niż się spodziewano.

- Ale nawet taka suma pieniędzy nie jest wystarczająca. Nie zaspokoi ogromnych potrzeb Ukrainy, biorąc pod uwagę trwającą tam okrutną wojnę - mówił premier.

"Będą kolejne dostawy broni"

Z kolei prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden ogłosił kolejny pakiet pomocowy dla Ukrainy, który zapewni jej między innymi dodatkową amunicję artyleryjską i radary

"Dziś Stany Zjednoczone kontynuują nasze silne wsparcie dla dzielnych Ukraińców, broniących swojego kraju przed agresją Rosji. Ogłaszam kolejny pakiet pomocy wojskowej, który przewiduje dostarczenie dodatkowej amunicji artyleryjskiej, radarów i innego sprzętu dla Ukrainy" - napisał w oświadczeniu Joe Biden. Nie wymienił w nim ani wartości, ani szczegółów dotyczących sprzętu. Według Reutersa i CNN, ich łączna wartość wynosi ok. 150 mln dolarów.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem