more_horiz
Wiadomości

Senat rozpatrzył nowelę ustawy o likwidacji Specjalistycznego Urzędu Górniczego

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 14:51
Senat rozpatrzył nowelizację "Prawa geologicznego i górniczego". Wśród zmian wymienia się likwidację Specjalistycznego Urzędu Górniczego i zniesienie urzędu jego dyrektora. Jak m.in podkreślono, decyzja ta związana jest ze zmianami zachodzącymi w górnictwie.
Senat rozpatrzył nowelizację Prawa geologicznego i górniczego
Senat rozpatrzył nowelizację Prawa geologicznego i górniczegoFoto: PAP/Marcin Obara

Senat rozpatrzył nowelizację Prawa geologicznego i górniczego. Przewiduje ona likwidację Specjalistycznego Urzędu Górniczego i zniesienie urzędu jego dyrektora.

Sprawozdawca komisji rozpatrującej ustawę, senator Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Piecha, mówił, że decyzja ta ma związek ze zmianami, które zachodzą w polskim górnictwie.

Likwidacja i łączenie kopalń

Stwierdził, że zmieniająca się organizacja podziemnych zakładów górniczych wynikająca z likwidacji i łączenia kopalń, wpływa na liczbę obiektów objętych nadzorem i kontrolą dyrektora SUG.

Ponadto nowelizacja wprowadza do ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych definicje "odkrywki", "kopalni" oraz "przodka".

Głosowanie w sprawie ustawy zostanie przeprowadzone na koniec dzisiejszego posiedzenia.

Posłuchaj
00:18 11818595_1.mp3 Senat rozpatrzył nowelizację Prawa geologicznego i górniczego. Przewiduje ona likwidację Specjalistycznego Urzędu Górniczego i zniesienie urzędu jego dyrektora - (IAR)

 Czytaj także:

Zobacz także: Krzysztof Sobolewski w "24 pytania"

es

Zobacz także

Zobacz także