more_horiz
Wiadomości

Pogoda na poniedziałek. Synoptycy: ciepło, ale pochmurnie i burzowo

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2022 06:35
Jak poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk, w poniedziałek będzie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Dodała, że głównie w Bieszczadach mogą wystąpić lokalne burze.
Synoptyk IMGW: poniedziałek ciepły i pochmurny; w górach burze
Synoptyk IMGW: poniedziałek ciepły i pochmurny; w górach burzeFoto: egotripone/Shutterstock

W poniedziałek od rana przybędzie chmur i wzrośnie zachmurzenie z umiarkowanego do dużego. Na północny i południowym wschodzie wystąpią opady deszczu. - Oprócz opadów deszczu możliwe są słabe burze z porywistym wiatrem, głównie w Bieszczadach - powiedziała synoptyk IMGW.

Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 20 st. C na północy kraju i nad morzem, 25 st. C w centrum, do 26 st. C na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosnąć. - To ostatnie dni z chłodniejszą pogodą, kiedy odpoczywamy od upałów. Od połowy tygodnia temperatura zacznie rosnąć i w środę już na zachodzie kraju może być około 30 st. C - podsumowała Ilona Bazyluk.

Jak podaje IMGW, krańce północne Europy oraz południe kontynentu w dalszym ciągu znajdują się pod wpływem niżów. Pozostały obszar Europy obejmuje rozciągający się od Atlantyku po Rosję klin wyżu. Polska jest pod wpływem wyżu z centrum nad Wielką Brytanią. Z zachodu napływa nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody

W nocy z poniedziałku na wtorek będzie pogodnie, jedynie na krańcach południowych miejscami zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Na północy lokalnie krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 9 st. C w obszarach podgórskich, 12 st. C, 15 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 17 st. C nad morzem; lokalnie na północnym wschodzie spadek temperatury do 8 st. C. Wiatr słaby, na ogół północno-wschodni.

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

We wtorek w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. We wschodniej połowie kraju, w centrum, na Kujawach i Pomorzu Wschodnim miejscami przelotne opady deszczu i możliwe burze. Temperatura maksymalna od 20 st. C, 23 st. C na północy do 26 st. C miejscami w centrum i na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków północnych. W czasie burz wiatr porywisty.

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także